|  | 

سرگرمی و تفریحی

تلگرام فیلتر می شود؟ آیا تلگرام به پایان کارش در ایران رسیده؟

img-responsive

تلگرام فیلتر می شود؟ آیا تلگرام به پایان کارش در ایران رسیده؟

فیلتر شدن تلگرام

این روزها زمزمه هایی مبنی بر شدن و مسدود کردن مسنجر تلگرام به گوش می رسد.

تلگرام مسدود می شود

  اظهارنظرهای بعضی مقامات حاکمیتی و دولتی در روزها و هفته های اخیر، احتمال مسدود شدن تلگرام را قوت بخشیده است.
  طبق شنیده های خبرنگار «صبح نو» آقای محمدجواد آذری جهرمی با فراخوان به تعدادی از پیام رسان های داخلی از حمایت همه جانبه از هر پیام رسانی سخن گفته که قدمِ بلندِ جذب کاربران داخلی را برداشته و بتواند بخش قابل توجهی از کاربران تلگرام را به کاربران خود اضافه کنند.

 همچنین آقای امیر خوراکیان در حاشیه نشست خبری نخستین جشنواره رسانه های دیجیتال بسیج با اشاره به صلاحیت فعالیت پیام رسانی ها، در لفافه به احتمال مسدود شدن بعضی پیام رسان ها اشاره کرده و گفته است:به طور طبیعی تصمیم گیری در حوزه کلان کشور هم متناسب با این صلاحیت هاست. ممکن است این سیاست گذاری اتفاق بیفتد که در برخی از حوزه ها در پیام رسان امکان استفاده فراهم باشد و در برخی از حوزه ها فراهم نباشد.پیام رسان تلگرام از خردادماه گذشته روز به روز با تاکیدات بیشتری از سوی حاکمیت برای همکاری مواجه شده است. اهمیت این مساله به خصوص حالا که این پیام رسان با مقامات روسی وارد مذاکره شده و بعضاً حتی با تقاضای آمریکایی ها هم برای همکاری مواجه شده، بیشتر و پررنگ تر هم شده است. طی چند ماه گذشته تلگرام از جانب مقامات روسی برای همکاری تحت فشار قرار گرفته بود. مقامات این کشور حتی این پیام رسان را تهدید کرده بودند که در صورت عدم همکاری، تردیدی برای مسدود کردن آن به خود راه نخواهند داد.

  به نظر می رسد با توجه به استنکاف تلگرام از همکاری بیشتر با مقامات کشورمان، این پیام رسان هم بیشتر از هر وقت دیگری به خط پایان فعالیت های خود در ایران نزدیک شده است.
 احتمالاً جدی ترین رقیب تلگرام برای قبضه کردن بازار، پیام رسان ویسپی باشد. این پیام رسان در هنگ کنگ در چین ثبت شده است. اواخر سال گذشته بعضی اخبار جدی از مذاکره بخش هایی از دولت با این پیام رسان حکایت داشت. هرچند در نهایت این مذاکرات تکذیب شد.
دومین رقیب جدی برای قبضه کردن بازارِ خالی از تلگرام هم پیام رسان سروش است. این پیام رسان را می توان نمونه وطنیِ تلگرام و امثالهم دانست. به دلیل تبلیغاتی که از ناحیه رسانه ملی برای این اپلیکیشن انجام می گیرد و بسیاری از برنامه های رادیو و تلویزیون، کانال خود را در این پیام رسان به راحتی تبلیغ می کنند احتمال وابستگی آن به سازمان صداوسیما مطرح شده است که احتمال نابجایی هم نیست. وضعیت سروش در کافه بازار از ویسپی بهتر است.
این پیام رسان هم از دیگر پیام رسان های وطنی است که در میان نامزدهای جایگزینی تلگرام جایی برای خود باز کرده است. طبق ادعایی که در پایگاه اینترنتی این پیام رسان منتشر شده، این پیام رسان تاکنون موفق به جلب اعتماد 619 هزار نفر شده است.
همچنین بخوانید :

نوشته اولین بار در پدیدار شد.

تلگرام فیلتر می شود؟ آیا تلگرام به پایان کارش در ایران رسیده؟

%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d9%81%db%8c%d9%84%d8%aa%d8%b1-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d8%af%d8%9f-%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a7

ABOUT THE AUTHOR