|  | 

سرگرمی و تفریحی

طرز تهیه دلمه برگ مو بروجردی غذای خوشمزه محلی لرستان

img-responsive

طرز تهیه دلمه برگ مو بروجردی غذای خوشمزه محلی لرستان

طرز تهیه دلمه برگ مو بروجردی

دلمه برگ مو غذای خوشمزه محلی شهر بروجرد در استان لرستان است. در بروجرد در این غذا روغن حیوانی میریزند که طعم مطبوعی به دلمه می بخشد.

مواد لازم برای دلمه برگ مو اصیل بروجردی

نازک 30 عدد
تره، ، شوید، مرزه، ترخون، ، گشنیز و جعفری ریز خرد شده 4 پیمانه
باقلا خشک یک پیمانه یا تازه 2 پیمانه
ماست ترش یک کیلو
برنج ایرانی سه پیمانه
روغن 4 قاشق غذاخوری
، سیاه و به میزان دلخواه
یک عدد ریز خرد شده

طرز تهیه دلمه برگ مو بروجردی

طرز تهیه دلمه برگ مو اصیل بروجردی

پیاز را در روغن تفت داده سبک شود، سبزی را اضافه نموده همراه با پیاز تفت می دهیم، زردچوبه نمک و فلفل را اضافه نموده تفت می دهیم کنار می گذاریم، برنج را در آب جوش و نمک می جوشانیم یکی دو جوش که زد و نیمپز شد آبکش می کنیم، باقلا را اگر خشک باشد نیمپز نموده و اگر تازه باشد بصورت خام استفاده می نماییم. برنج، باقلا، سبزی و پیاز تفت داده شده و ماست را با هم مخلوط نموده نمک آن را اندازه نموده و درون برگها بصورت تک تک و بقچه ای می پیچیم ته قابلمه را چرب نموده برگ مو می چینیم و روی آن دلمه ها را از کنار دیواره قابلمه چیده تا به وسط آن برسیم در آخر برای آنکه دلمه ها باز نشود یک ظرف مانند سینی یا بشقاب که درون قابلمه جا شود روی دلمه ها قرار می دهیم. به آن مقدار دو لیوان آب جوش اضافه نموده و درب قابلمه را با دمکن گذاشته و روی شعله ملایم قرار می دهیم تا پخته و دم بکشد. لازم است ذکر شود اگر کسی بخواهد گوشت هم به سفره ای که دلمه در آن سرو می شود داشته باشد گوشت را بصورت آبگوشت بدونه حبوبات پخته و هنگام سرو دلمه گوشتهای پخته شده را روی ظرف دلمه قرار می دهد.

طرز تهیه دلمه برگ مو بروجردی

اولین بار در پدیدار شد.

طرز تهیه دلمه برگ مو بروجردی غذای خوشمزه محلی لرستان

%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d8%af%d9%84%d9%85%d9%87-%d8%a8%d8%b1%da%af-%d9%85%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d9%88%d8%ac%d8%b1%d8%af%db%8c-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4%d9%85%d8%b2

ABOUT THE AUTHOR