|  | 

سرگرمی و تفریحی

طرز تهیه کیک وارونه هلو و آرد ذرت

img-responsive

طرز تهیه کیک وارونه هلو و آرد ذرت

کیک وارونه هلو و آرد ذرت

کیک وارونه هلو و آرد ذرت به دلیل داشتن اسطوخودش دارای عطری دل انگیز است و هلوهای گوشتلو به این کیک طعم بی نظیری می دهند.

مواد لازم برای کیک وارونه هلو و آرد ذرت

160 گرم کره
1 فنجان شکر
3 عدد بزرگ هلو
1 فنجان آرد ذرت
3/4 فنجان آرد
1 قاشق  خوری بیکینگ پودر
2 قاشق چای خوری 
1 قاشق چای خوری نمک دانه درشت
3 عدد بزرگ 
1/2 قاشق چای خوری اسانس وانیل
1/2 فنجان خامه پرچرب
کیک وارونه هلو و آرد ذرت

طرز تهیه کیک وارونه هلو و آرد ذرت

فر را تا دمای 176 درجه سانتی گراد گرم کنید. 3 قاشق غذاخوری کره را در یک ماهی تابه چدنی به ابعاد 25 سانتیمتر در حرارت متوسط ذوب نمائید، با استفاده از برس کره را (در حالیکه در حال ذوب شدن است) به کناره های ظرف بمالید. 1/4 فنجان شکر را به طور یکنواخت به کف ظرف بپاشید، و بگذارید تا بپزد تا زمانیکه شکر شروع به جوشیدن کند و رنگ آن قهوه ای طلایی گردد(در حدود 3 دقیقه). برروی شکر، هلوها را به شکل یک دایره دورتادور لبه ظرف بچینید. مابقی هلوها را در وسط ظرف بچینید تا پر شود.حرارت را کم کنید، و بگذارید تا زمانیکه آب هلوها به جوش بیایند و هلوها شروع به نرم شدن کنند (بین 10 تا 12 دقیقه) بپزند. حرارت را قطع کنید. آرد ذرت، آرد، بیکینگ پودر، اسطوخودوس و نمک را در یک کاسه به اندازه متوسط با هم مخلوط کنید. مابقی کره و 3/4 فنجان شکر را با هم مخلوط نموده و با همزن در سرعت بالا هم بزنید تا جائیکه ترکیب شما کمرنگ و پفکی گردد (در حدود 3 دقیقه). سرعت همزن را به متوسط کاهش دهید.تخم مرغها را یکی یکی به آن اضافه نموده و بعد از هر بار به خوبی هم بزنید و مواد چسبیده به دیواره های کاسه را بتراشید وانیل و خامه را نیز به آن افزوده و هم بزنید. سرعت همزن را به کم کاهش دهید، و ترکیب آرد ذرت را در 2 مرحله به آن اضافه نموده و هم بزنید.. یک قاشق پر (بزرگ) از مایع کیک را برروی هلوها بریزید، و با استفاده از کاردک فلزی آن را به طور یکنواخت پخش کنید. بگذارید تا بپزد تا زمانیکه رنگ آن قهوه ای طلایی شود و تستری را که در وسط کیک فروکرده اید به راحتی و تمیز از آن خارج شود (بین 20 تا 22 دقیقه). ماهی تابه را به توری خنک کننده کیک منتقل کنید، و به مدت 10 دقیقه در آنجا قرار دهید تا خنک شود. یک چاقو یا کاردک را دورتا دور لبه کیک بچرخانید. به سرعت کیک را برروی تخته  برگردانید. به ته ظرف ضربه بزنید تا هلوها از آن جدا شوند، و با دقت ظرف را جدا کنید. کیک را به گونه ای قرار دهید که بررشهای هلو بر روی (سطح بالایی کیک) آن قرار گیرند. قبل از پذیرایی، بگذارید تا اندکی خنک شود.
همچنین بخوانید : دستور تهیه انواع کیک و شیرینی
نکات
1. در این دسر به 3 عدد هلوی رسیده در اندازه متوسط نیاز است. در ابتدا پوست آنها باید کنده شده و هسته آنها خارج گردد. سپس آنها را به برشهای گوه ای شکل در اندازه 2 سانتی متر تقسیم نمائید.
2. از کره ی نرم شده ( در دمای اتاق ) استفاده نمائید.
3. آرد ذرت مورد استفاده در این کیک باید زرد رنگ و دانه درشت باشد. البته از پوره ذرت نیز به جای آن می توان استفاده نمود.
4. از اسطوخودوس تازه خرد شده، نمک دانه درشت و خامه پرچرب استفاده نمائید.
5. هلوهای کاملا رسیده ای که از ماه می تا اکتبر موجود هستند، گوشتالو بوده و عطر شیرین و مست کننده ای را در هوا پخش خواهند کرد. هلوهای سبز کمرنگ را نچینید، به خاطر اینکه هنوز کال هستند. هلوهای رسیده را می توان بین 3 تا 5 روز در یخچال نگهداری کرد؛ هلوهای سفت تر را در صورتیکه در یک پاکت میوه تا 3 روز برروی پیشخوان آشپزخانه بگذارید، نرم خواهند شد.
کیک وارونه هلو و آرد ذرت

 

اولین بار در پدیدار شد.

طرز تهیه کیک وارونه هلو و آرد ذرت

%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%da%a9%db%8c%da%a9-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%87%d9%84%d9%88-%d9%88-%d8%a2%d8%b1%d8%af-%d8%b0%d8%b1%d8%aa2017-11-09

ABOUT THE AUTHOR