همه چیز در تک معاملات یکی بخر دوتا ببر

گاهیSGHAROOOON اوقات در دنیای تبلیغات، یک یکسره ی میسر قدرتی وزن هزار فروشنده دارد و کاری می یواش که حتی خردمند ترین خریداران نیز برای یک تخفیف سه دلاری سه ساعت تو صف بایستند یا همدیگر را به خیال یک تکه کیک رایگان کتک بزنند. اما همان طور که از همیشه گفته اند، هیچگاه ارزانی بی علت نیست و هیچ فروشنده ای اجناس خود را برای منافع مردم حراج نمی کند و هدف اغلب آن ها ارتقای محصول و توسعه ی تصرف وکار است.

عبارت «یکی بخر، دوتا ببر»، از تشجیع کننده ترین جملاتی است که هر خریداری را جذب می نرم تا حداقل یک بار کالا را از نزدیک معاینه درنگ. اما چرا واژه ی «مجانی» این طور بار جریان داخل ذهن خریدار خلق کردن می کند و آیا این معاملات واقعا مقدار دارند؟قدرت هیپنوتیزم کلمه ی رایگان

دن آریلی، اقتصاددان رفتاری، آزمایش جالبی اجرا داده که نتیجه ی آن را در تصویر اوج مشاهده می کنید. او در این آزمایش استاندارد سودا دو شکلات Hershey’s Kiss (شکلات سفید رنگ) و Lindt truffle (شکلات قرمزرنگ) که چونی بهتری داشت را مقایسه کرد. آریلی داخل اولیه آزمایش (تصویر سمت چپ) شکلات سفیدرنگ را ۰.۰۱ دلار و شکلات قرمزرنگ را ۰.۱۵ دلار قیمت گذاشت، میزان فروش شکلات سفید ته رنگ ۲۷ درصد و مدل فروش شکلات قرمزرنگ ۷۳ درصد بود که باتوجه بوسیله کیفیت پایین زیرفون شکلات سفید کاملا طبیعی است.

او در آزمایش دوم (تصویر سمت راست) ارزش شکلات سفید را مجانی و بها شکلات قرمز را همان ۰.۱۵ دلار گذاشت و این مرحله نتیجه ی آزمایش کاملا مبادله شد. شکلات سفید رنگ با اینکه چونی پایین لطافت داشت ۶۹ درصد و شکلات قرمز ته رنگ ۳۱ درصد معامله داشت. درواقع کلمه ی «مجانی» نتیجه ی این مطالعه را کاملا برعکس کرد.

هنگامی که شخصی قصد خریداری کالایی را دارد، میزان خرسند خاطری که بابت خریدن کالایی به دست می آورد، درکنار خرج ای که می پردازد تجزیه وتحلیل می کند. اما آریلی ثابت کرد که زبان ی رایگان، مزایای متاع را تو مغز آدم بیشتر از مقدار واقعی آن پشته می برد و سرزده شکلات سفیدرنگ بوسیله بهینه شکلات بازار تبدیل می شود.

درواقع انسان ها قربانی تأثیر رایگان بودن یک لوازم می شوند و دعوی بخاطر داشتن آن ناگهان در مغزشان افزایش پدیدار می یواش. به عنوان شهید اغلب ما حاضر نیستیم یک تی شرت سفید رنگ جزیی بی کیفیت بخریم ولی زمانی که همان تی شرت بوسیله رخساره مجانی عرضه می شود حاضریم ساعت ها تو صف بایستیم و حتی برای داشتن آن مجادله کنیم. آریلی می گوید:زمانی که کالایی همراه با عبارت رایگان عرضه می شود، انسان را چنان خوف زده می بطی ء که جایی بخاطر دخالت حجر و منطق در غرض گیری باقی نمی ماند.

تکه فروشان کاملا نسبت به این موضوع آگاه هستند و سال های سال است که مجاهدت می کنند با بوسیله کار بردن عبارت «یکی بخر دوتا ببر» فروش محصولات خویشتن را افزایش دهند. قانون یکی بخر دوتا ببر

آگهی های تلویزیونی، ویترین مغازه ها و صفحه ی فرود وب سایت ها معمولا جایی است که این عبارت به چشم می خورد. منشأ این یکسره نامشخص است اما تا اینجا باستانی ترین استفاده آن مربوط به یک آگهی است که در روزنامه ای در سال ۱۹۰۸ میلادی چاپ شده بود. مخاطبان مرام این آگهی خانم ها بودند که با خریدن یک لباس پشمی دو شکل پشمی تحویل می گرفتند. باتوجه بوسیله قیمت ها داخل آن زمان، قیمتی که برای یک شکل پشمی درون این آگهی در نظر گرفته شده وجود درواقع معادل قیمت دو شکل پشمی بود.

طبق آمار تا به حال ۹۳ درصد فروشندگان از این روش حراج استعمال کرده اند و ۶۶ درصد آن ها از نتیجه راضی بوده اند. این معیار معاملات بخاطر تکه فروشان بسیار جذاب است چون اجناس بی کیفیت مخزن خود را با نام لطف کردن داخل حق مشتری های وفادار، بوسیله فروش می رسانند.

به عنوان مثال خرده فروشی را داخل دید بگیرید که بها هر شلوار جین مازاد برای خودشان ۲۰ دلار طولانی شده است و هر شلوار جین در بازار ۱۰۰ دلار قیمت دارد. اگر آن ها اجناس را با ۵۰ درصد تخفیف ارائه کنند، سود نتیجه از فروش هر شلوار ۳۰ دلار (۵۰ دلار منهای ۲۰ دلار) خواهد وجود. حال با حراج بوسیله روش یکی بخر دوتا ببر با قیمت ۱۰۰ دلار منفعت حاصل از سودا هر جفت شلوار همان مقدار است با این تضاد که در هر معامله دو کالا فروخته شده است؛ درواقع هر تطبیق ۶۰ دلار منفعت دارد.

فروشنده ها از این مقیاس معاملات استقبال می کنند زیرا روی کاغذ به دیدن می رسد کالای دوم کاملا مجانی است اما در عمل این کالاها همان اجناسی هستند که تقاضای خریدشان پایین بوده، کارایی ندارند، بی کیفیت هستند یا تاریخچه انقضایشان نزدیک است. مارک کوهن، مدیر تحقیقات خرده فروشی دانشگاه کلمبیا می گوید:معاملاتی که کالای دوم را درصورت فروش کالای اول به رخ مجانی نمایش می کنند، باعث می شوند خریدار به جزئیات توجهی نداشته باشد. مشتری واژه ی مجانی را که می بیند، نسبت بوسیله خرید متاع ترغیب می شود عاری اینکه ارزش واقعی آن را از نظر ریاضی حساب کند.

از دید ریاضی بسیار ساده است، درواقع شما دو کالا را با ۵۰ درصد کاستن می خرید، کالایی که معمولا قبل از ارائه ی این تخفیف، بها آن را افزایش داده اند.

چرا این معاملات معمولا بوسیله ضرر انسان است

بونی پاتون، مدیراجرایی شرکتی است که در اساس ی انتظام تبلیغات فریبنده و بازاریابی ساختگی فعالیت می درنگ. او روزمره تبلیغاتی یدکی را مطالعه کرده و معتقد است باطن اغلب آگهی های یکی بخر دوتا ببر به خوبی ظاهرشان ازاله و می گوید:تکنیک مشترک این طور معاملاتی این است که تکه خرید ها کالای اصلی را با ارزش بالایی عرضه می کنند. به عنوان مثال فروشنده ای که لباسی را با عنوان یکی بخر دوتا ببر به مقدار ۴۰ دلار نمایش می نرم یعنی هر لباس را ۲۰ دلار می فروشد و داخل ایفا نیز قیمت حقیقی هر لباس همان ۲۰ دلار است. طبق شکایات مطرح شده درون بخش گزارش های مشتری، حداقل ۱۵۰ مورد پرونده ی حقوقی از بیش از ۸۰ برند نامی تو رابطه با این اسلوب تخفیف ثبت شده است.

بعضی از معروف ترین آن ها عبارت اند از:

برگرکینگ: ساندویچ هایی را تحت عنوان یکی بخر دوتا ببر با قیمت ۳.۱۵ دلار نمایش می کرد درصورتی که تا پیش از این پیشنهاد، هر ساندویچ ۲.۱۶ دلار قیمت داشت.

MyPillow: بالش های خویشتن را با تخفیف یکی بخر دوتا ببر ارائه می کرد درصورتی که بها آن ها را دو برابر افزودن داده بود.

VIsionWorks: پیشنهاد داده وجود که خریداران با فروختن هر عینک آفتابی، یک عینک آفتابی رایگان کادو می گیرند درصورتی که مقدار هر عینک را ۴۰ درصد رفعت برده حیات.

Jos. A. A: Bank هر دست کت وشلوار خویشتن را داخل حراج یکی بخر دوتا ببر ۸۰۰ دلار می فروخت درصورتی که ارزش هر دست ۶۰۰ دلار.

وجود معاملات یکی بخر دوتا ببر معمولا در مورد کالاهایی متشابه خمیردندان قانون دان به نظر می رسد از طرف یکروز تک استفاده قرار می گیرند اما تو مواردی که کالاهای مازاد در انباری مانند لباس های بی کیفیت بوسیله عنوان کالای رایگان دوم عرضه می شوند و معمولا پول آن ها با بالا کشیدن قیمت کالای اول تأمین می شود، کاملا به ضرر مشتری.

است آدم معمولا با دید تعبیر ی رایگان از یک علیه دو مغز می خرند درصورتی که تنها به یکی از آن ها نیاز دارند و معمولا کالای دوم دور انداخته می. شود این موضوع تا اینکه داخل تک طعام نیز صادق. است زمانی که یک پیتزا می خرید و دو پیتزا تحویل می گیرید، ابتدایی جعبه را با اشتها می خورید اما معمولا میل و رغبتی برای خوردن پیتزای دوم باقی نخواهد. ماند به نعوظ کلی مغازه گردی کردن دو کالای قرین تنها زمانی مصرف دارد که واقعا به آن نیاز داشته باشید داخل غیر این صورت خیر تنها سودی ندارد بلکه خسران هم خواهد.

داشت گوناگون متنوع تخفیف های

فریبنده تحویل رایگان به ازای خرید بیشتر از مقدار گلچین شده، یکی دیگر از تخفیف های مرسوم فروشگاه های اینترنتی. است بسیاری از خریداران بوسیله منظور بهره مندی از تخفیف تحویل مجانی یک یا چند کالای غیرضروری نیز خریداری می کنند تا مجموع خریدها به بیش از ۱۰۰ دلار برسد تا درنهایت از پرداخت پنج تا ۱۰ دلار هزینه ی ارسال معاف.

شوند فروشگاه های اینترنتی معمولا تقلیل های فریبنده ی خود را با روش های مختلف ارائه می. دهند به نشانی مثال لیوانی که ۱۰ دلار ارزش دارد و خرج ی ارسال آن سه گانه دلار است را با قیمت ۱۳ دلار و ارسال رایگان داخل فروشگاه اینترنتی خود عرضه می. کنند یا مثلا کتابی که ۱۵ دلار قیمت دارد را پایین تر عنوان کتاب رایگانی نمایش می کنند که نفقه ی ارسال آن بین ۱۵ تا ۲۰ دلار.

است همگی ی این کارها بوسیله این دلیل است که واژه ی رایگان از نظر فصیح شناسی روی ذهن تأثیر می گذارد و انسان را نسبت به معامله آن ها انگیزش می کند اما همان طور که از ابد گفته اند هیچگاه ارزانی بی علت نیست و همیشه منافع تصرف وکار نسبت به منافع خریدار ارجحیت.دارد بیشتر:بخوانید چرا بازاریابی محصول از خویشتن محصول بنیادی نمدار است؟راهنمای تمامیت وبلاگ نویسی برای کسب وکارهای کوچکچرا تولید محتوای متنی قدیم وقار دارد؟راهنمای تام ویدئو مارکتینگهرآنچه باید درمورد اینفلوئنسر مارکتینگ