آمازون برای کسب سهم گوگل درون بازار تبلیغات خیز وجو تلاش می کند

گوگل هنوز به عنوان فرمانروای راسته تبلیغات آنلاین در سواری جست وجو شناخته می شود. آمازون، که امروز لقب غول تجارت الکترونیک را دارد، جدیت می درنگ تا در این میدان هم تسهیم خویشتن را روز به روز اضافه دهد. eMarketer در جدیدترین معاینه و گزارش خویشتن توقع می کند، آمازون در دو سال آینده سهم خود را متجاوز ازپیش تو میدان تبلیغات اضافه می دهد و در همین دوره، سهم گوگل کاهش خواهد یافت.مقاله های مرتبط:آمازون و برنامه های بزرگ این شرکت بخاطر تبلیغاتکسب و کار تبلیغات آمازون، گوگل و فیسبوک را تهدید می بطی ء

در گزارش اخیر پیش بینی می شود که بازار تبلیغات نبض وجو درون آمریکا تا پایان سال ساری به ۵۵/۱۷ میلیارد دلار برسد. گوگل تا خاتمه ۲۰۱۹، سهم ۷۳ درصدی خواهد داشت. eMarketer پیش بینی می کند، سهم غول سواری نبض وجو تا سال ۲۰۲۱ به ۷۰/۵ درصد کاهش خواهد یافت. سهم آمازون تو سال ۲۰۱۹، ۱۲/۹ درصد بیان می شود که قطعا داخل مقایسه با گوگل رقم قابل توجهی تراشیدن. البته همین گزارش می گوید که آن ها سرعت رشد بیشتری نسبت به رقیب دیرینه دارند.

نمو کسب وکار تبلیغ آمازون تو نتایج ضربان وجو نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد پیش روی می شود. به علاوه eMarketer پیش دماغ می کند که با توجه به سرعت کنونی، آمازون تا سال ۲۰۲۱ بوسیله سهم ۱۵/۹ درصدی از راسته برسد. داخل بخشی از گزارش eMarketer می خوانیم:نظرسنجی ها نشان می دهد که بسیاری از کاربران، آمازون را برای جست وجوی کالا تفویض می کنند. درنتیجه دومین هنرپیشه صنعت تبلیغات با سرعت بالایی تسهیم خود را افزایش می دهد که منجر به کاهش سهم رقیب دیرینه می شود (هرچند درحال مجهز تسهیم آن ها اندک از گوگل است).

آمازون هیاهوی خبری یدکی اطراف کسب وکار تبلیغات خود ندارد. آن ها با همین روند تقریبا ساکت، کسب وکاری میلیارد دلاری را تو حوزه ی تبلیغات ایجاد کرده اند. انبازی ها می توانند با خرید تبلیغ از آمازون، کالای خویشتن را بیشتر برای کاربران به نمایش بگذارند. آمازون گزینه ها و استعداد های متعددی را در خدمات تبلیغی بوسیله کسب وکارها ارائه می بطی ء. آن ها محصولات تبلیغاتی را در زمان فروش محصول رقیب بی قراری به کاربر نمایش می کنند. به هرحال گوگل با عرضه تبلیغات در نتایج جست و جو تصرف درآمد می کند، درحالی که آمازون تبلیغ محصولات را داخل پلتفرم تجارت الکترونیک به نمایش می گذارد. آمازون می تواند با بهره برداری از داده های متنوع پیرامون سر فروش مشتریان، توان های بیشتر و پیچیده تر را در خدمات تبلیغی ارائه کند.

نیکول پرین، تحلیل گر مبصر eMarketer داخل بیانیه ای اطراف گزارش متاخر گفت:کسب وکار آمازون، فیروز به تصرف درآمد ارزان و اضافه نفقه ی کسب وکارها در تبلیغات شده است. آن ها تبلیغ را داخل جست وجوی محصول و دقیقا همان جایی نشان می دهند که کاربر آماده ی سودا است. آمازون همچنین ابزارهای اندازه گیری و هدف گیری بهتری توسعه می دهد که جذابیت خدمات را برای اعلامیه دهنده ها چندین مقابل می کند.آمازون هیچ گاه محدود به یک صنعت و یک کانال درآمدی نمی ماند

آمازون همیشه سعی می درنگ تا فعالیت خویشتن را به صنایع انواع گسترش دهد. آن ها تبلیغات را هم از تجارت الکترونیک فراتر دستگیر اند. فیلم، تلویزیون، بازی، محصولات صوتی، برنامه های حی ی ورزشی و حتی جعبه های مقوایی، مملکت های مدنظر برای تبلیغات آمازون هستند. داده های خرید مایحتاج روزانه که از زیرمجموعه ی عظیم آن ها یعنی هول فودز استخراج می شود، دیدگاه بهتری نسبت به استراتژی تبلیغات سنتی به شرکت می دهد. به علاوه آمازون امروز به مشتریان خویشتن امکان می دهد تا کالاهایی را اعلان کنند که تو پلتفرم خودش به فروش نمی روند.

غول تجارت الکترونیک، ابتدای ماه جاری میلادی در سیاتل رویدادی خصوصی و دعوت مجله ای برگزار کرد. هدف از رویداد مذکور، آموزش شرکت ها با هدف بازاریابی بهتر درون پلتفرم تجارت الکترونیک آمازون بود. دراین میان استارتاپ های متعددی حزن نمود کرده اند که چگونگی تبلیغ بهینه در آمازون را به کسب وکارهای بی اندازه می آموزند. از میان آن ها می توان به بازیگران بزرگی درون سیاتل همچون InsightLeap، Downstream، Gradient و Stackline اشاره کرد.

داخل گزارش های مالی آمازون، اشاره ای بوسیله درآمد پاره تبلیغات نمی شود. آن ها درآمد مذکور را در زیرمجموعه ای بزرگ و گسترده به شهرت «متفرقه» جای می دهند. گروه متفرقه، در سال ۲۰۱۸ درآمدی بیش از ۱۰ میلیارد دلار برای غول بازرگانی الکترونیک داشت و آخرین گزارش فصلی، نمو ۳۷ درصدی را نسبت به سال گذشته مدال داد.

با وجود نمو آمازون در سال های اخیر، گوگل و فیسبوک هنوز فرمانروای بازار تبلیغات دیجیتال هستند. به هرحال سرعت رشد شریک شدن والا مدیریت جف بزوس در این میدان بسیار قابل توجه است. eMarketer سال گذشته گزارش انصاف که آن ها مایکروسافت را در سهم راسته تبلیغات ظهر سر گذاشته اند. برخی کارشناسان می گویند درآمد از تبلیغات، روزی تصرف وکار خدمات وب AWS را به عنوان پرسودترین اتومبیل درآمدی آمازون پشت روال خواهد گذاشت. برخی از آن ها، صورت دادن این اتفاق را در سال ۲۰۲۱ ارزیابی می زنند.بیشتر بخوانید:گوگل احتمالا رمزنگاری سرتاسری را به پیام رسانی RCS افزودن می کندکاربرد قابلیت DoH تو کروم 83گوگل مپس مکان های قابل دسترس با ویلچر را صریح می کندساندار پیچای در مصاحبه ای با حمایت از آویشن پیکسل، ترقی سخت اسباب را دشوار توصیف کردقابلیت جدید یوتیوب برای تنظیم خواب کاربر معرفی شد