کاربران گوشی هوشمند لحظه به لمحه پیگیری می شوند

بوسیله رطوبت نیویورک تایمز، در مورد جزئیات چگونگی سپرده های توسعه نرم افزاری (SDK) گزارشی جنجالی را منتشر کرده و اطلاع از این موضوع داده است که بسته های نرم افزاری مخصوصاً انواع تبلیغاتی آن ها می توانند تمامی حرکات کاربران گوشی موبایل را بدون توجه به حفظ حریم شخصی آن ها پیگیری کنند. بزرگی این موضوع برای هر کاربری متفاوت است چرا که دیدگاه افراد درباره ی حد و حدود حریم انحصاری نیز متفاوت است.

یکی از شرکت هایی که نیویورک تایمز در گزارش خود نام برده، فوراسکوئر (شبکه اجتماعی جا یابی) است. فوراسکوئر اپلیکیشنی معروف است که مصرف از آن می تواند متجاوز سرگرم کننده باشد مخصوصا چنانچه همراه با دوستانتان از آن مصرف کنید. اطلاعاتی که این سرویس از کاربران خود ثبت می کند، دربرگیرنده داده های اصلی زمانی است که در نهایت منجر به ترابایت ها سابقه مکانی هر کاربر شده است. به نظر می رسد فوراسکوئر تا به حال از اطلاعات کاربران خود سوء مصرف نکرده است، اما اگر بهره شریک یا مستخدم بخواهد از این حجم از اطلاعات سواستفاده کند، هیچ کس هیچ کار کننده نمی تواند انجام دهد.

زمانی که صحبت از حفظ حریم مخصوص می شود، اندروید۱۰ جهشی بزرگ برای گوگل به حساب می آید و ردیابی مکانی یکی از دلایل آن است. اندروید ۱۰ نحوه ی اجرای برنامه ها را تو پس زمینه تبدیل می دهد. پاک کردن سابقه ی موضع مکانی ذخیره شده را برای کاربران آسان خیس می نرم و به کاربران این امکان را می دهد که جمع آوری داده های مکانی را داخل زمانی که از آن مصرف نمی کنید، راکد کند.

البته گوگل هنوز هم می تواند موقعیت مکانی کاربران را ردیابی کند اما این شرکت مورد اعتماد اکثریت کاربران است و افراد کمی بوسیله گوگل تو خصوص معامله داده های مکانی کاربران تردید دارند. درواقع جمع آوری این داده ها برای گوگل برای جهت دهی بهتر تبلیغات امری بسیار حائز بزرگی است. در صورتی که کاربران مرتبا داده های خود را حذف کرده خواه تنظیمات حذف خودکار داده ها را فعال کرده باشند، گوگل نمی تواند آن ها را جمع آوری بطی ء. ولی خبر زشت این است که تنها گوگل تراشیدن که باید مراقب آن باشید.تقریبا هر اپلیکیشنی با تبلیغات می تواند جا کاربران را ردیابی بطی ء.

درواقع هر اپلیکیشن دارای تبلیغات، از امانت های توسعه ی نرم افزاری تبلیغاتی استعمال می کند که این بسته ها می توانند موقعیت مکانی کاربران را ردیابی کنند. این موضوع ربطی به توسعه دهنده های اپلیکیشن ندارد چرا که آن ها مجبور هستند چنین دستور کار هایی را به اپلیکیشن خود اضافه کنند تا بتوانند از این طریق کسب درآمد کنند.

زمانی که شما موافقت می کنید که موضع مکانی شما پیگیری شود، داده های مکانی شما به رخساره پیوسته ذخیره خواهد شد. این اطلاعات شامل داده ی مکان تلفن همراه، بازه ی زمانی جناب در آن منطقه، و آماج بعدی آن است. همگی چیز معمولاً عرشه نشانی آیدی تبلیغاتی ناشناس و نه با حساب واقعی شما نگه داری می شود.

مقاله های مرتبط:گوگل به پیگیری موضع مکانی کاربران متهم شدچطور پیگیری گوگل را به طور تمام متوقف کنیم

نشریه ی تایمز علامت می دهد که چگونه این موضوع روشی عالی برای گلچین هویت هر کاربری است. احتمال این وجود دارد که افرادی مشابه مقامات دولتی و دیگر مقامات رده اوج بوسیله خاطر اپلیکیشن های تلفن همراه خود همچنین درون حال ردیابی باشند.

اما بازهم موضوع به همین جا ختم نمی شود. اگر از تمام حساب های آنلاین خود خارج شوید، گوشی هوشمند جدید خود را بفروشید و موبایلی ارزان بخرید، باز اندوه اپراتور های مخابراتی توانایی ردیابی شما را دارند. شریک های مخابراتی می توانند موقعیت مکانی کاربران خود را لحظه به وقت ردیابی کنند و این داده ها را دراختیار هر کسی قرار دهند.شریک شدن های مخابراتی می توانند موضع مکانی کاربران خویشتن را دم بوسیله وقت پیگیری کنند و این معلومات را به هر کسی که می خواهند بفروشند.

هر بار که تلفن همراه موقعیت خود را وارسی می کند تا مطمئن شود رابطه منت دارد، موقعیت مکانی آن توسط باهم اتحاد کردن مخابراتی ذخیره می شود و این اتحاد در هر زمانه صدها بار می افتد.

 پاسخ بیشتر مردم به این موضوع این است که ما فرمان اشتباهی نمی کنیم و چیزی غم برای نهان کردن نداریم، پس این موضوع اهمیتی ندارد؛ اما داخل موافق افرادی هستند که متفاوت فکر می کنند. به رویت این افراد متین است که چیزی برای مخفی کردن وجود ندارد، ولی اشتراک معلومات شخصی موضوعی بسیار بنیانی است که باید خویشتن در خصوص آن تصمیم گیری کنند.

بوسیله هر حال واقعیت این نعوظ تراشیدن. اگر تلفن همراه دارید، خواسته یا بی اختیار ابد درون حال ردیابی هستید.بیشتر بخوانید:کارت گرافیک جی فورس RTX 3080 Ti احتمالا حداکثر ۲۳ ترافلاپس توان محاسباتی خواهد داشتدوربین سلفی گوشی جدید هواوی به دون ورق ارائه نقل مکان می شود؟با سیستم لرزه انسداد شبه گیمبال ویوو X50 پرو بیشتر آشنا شویدهوش جعلی فرایند نقاشی هنرمندان مبصر را مانند سازی می کندگوشی اقتصادی وان پلاس تنها برای میدان هند و اروپا عرضه می شود