پس از حذف کوکی از کروم، چه آینده ای داخل هوی دنیای وب است؟

گوگل کروم تا دو سال آینده کوکی های متفرقه یا به اصطلاح «کوکی های شخص ثالث» (third-party cookies) را به قیافه کامل از تجربه ی ممارست وب حذف می کند. دراین میان صنعت تبلیغات دیجیتال با از دست دادن یکی از منابع واقعی تصرف اطلاعات پرگیر مشتریان، متجاوز از همیشه احتیاج به تغییر و بازآفرینی را حس می نرم.مقاله های مرتبط:کوکی در مرورگر چیست و چه اهمیتی دارد؟گوگل پشتیبانی از کوکی های متفرقه را در کروم ایستا می یواش

تصمیم گوگل بوسیله حذف این نوع از کوکی ها که امتداد رو بزرگانی همچون اپل و فایرفاکس بود، بازیگران دنیای دیجیتال را ملزم بوسیله تفکر درباره ی روش های جدید بخاطر مدیریت کسب وکار می کند. ازطرفی برخی دیگر اعتقاد دارند که وب عاری کوکی، به معنای مطلع کردن مجدد بسیاری از کارها و تصمیم ها است. برخی از فعالان صنعتی سرایت و تبلیغات اعتقاد دارند حذف کوکی ها، یکی از پایه های کمکی صنعت را از بین می برد.

حذف کوکی های شخص ثالث از گوگل کروم بوسیله خیال فشارهایی بود که از سوی قانون گذاران حریم مخصوص بوسیله شرکت های فناوری بیدار می شود. به هرحال غرض غول موتور جست وجو، برای همگی ی فعالان صنعت خبر خوبی نبود. Criteco، شرکتی که امپراطوری عظیمی را با تمرکز پیاده شدن شعار گیری کاربران به کمک کوکی تشکیل داد، پس از اعلام وقوف گوگل با کاهش نرخ سهام روبه رو شد. شرکت های دیگر همچون LiveRamp و BlueKai (از زیرمجموعه های اوراکل) و Datalogix نیز مانند بسیاری از شرکت های مبتنی کنار داده، اکنون باید یک بازنگری طاسی در مدل کسب وکار خویشتن داشته باشند.

جرود دیکر، کمک بزرگ فناوری های تجاری و ترقی در واشنگتن پست غرض گوکل را آن چنان نگران کننده نمی داند. او در این باره می گوید:ما اعتقاد داریم که زمان حال نیکوترین زمان برای این تصمیم حیات. روش ارائه ی تبلیغات براساس کوکی ها نتایج دقیقی بوسیله همراه ندارد. ما به عنوان یک صنعتی ابد با چالش هایی همچون مسدودکننده های تبلیغات و استعداد مشاهده ی محتوا و حتی کلاهبرداری روبه رو هستیم. باتوجه به انعطاف پذیری صنعت، رویکردهای آتی و واکنش بوسیله روانی جدید، جذاب و زیبنده توجه خواهد بود.

باهم اتحاد کردن هایی همچون Channel Factory، از شرکای رسمی یوتیوب اعتقاد دارند که مرگ کوکی ها، ضرورت نوآوری و تحول فرمت های سنتی تبلیغات را بوسیله همراه دارد. جد هارتمن، مدیر بخش های تجاری و استراتژی این شریک شدن با رمز بوسیله مزایای نشان دادن تبلیغات براساس محتوای وب سایت هدف کاربر می گوید:رویکرد جدید باعث مبدا دورانی متمرکز کنار مرام گیری موضوعی می شود. فناوری گرداگرد تبلیغ های موضوعی درون مسیر توسعه صبر دارد و می نبوغ کارایی آن ها را عاری احتیاج به کوکی های متفرقه، اندازه گیری کرد.

گوگل راهکاری موسوم به Privacy Sandbox برای جایگزینی کوکی ها دارد که بوسیله تبلیغ دهنده ها و ناشران، خسارتی وارد نمی کند. داده ها اضافی پیرامون راهکار جدید گوگل وجود ندارد، اما باتوجه بوسیله نام آن می قابلیت پیش بینی کرد که مفروضات موردنیاز تبلیغ دهنده ها، عاری نفوذ بوسیله حریم خصوصی کاربران، درون آن نمایش می شود.

فداکار کارشناسان نگرانی ها را از عهد پس از حذف کوکی ها مطرح می کنند. از نظر آن ها تهدیدهایی همچون جبران ارائه تبلیغ به یک کاربر درصورت حذف کوکی ها محتمل خواهند وجود. همدستی هایی همچون 360i به مشتریان خویشتن هشدار دادند که با حذف چارچوب های کاربردی مرورگرها بخاطر شناسایی کاربران، امکان نمایش تکراری تبلیغات بیشتر می شود. به هرحال آن ها اعتقاد دارند با حذف کوکی نمی استعداد تعداد دفعات نمایش اعلامیه به یک کاربر را محدود کرد.

تخصیص رفتار مرور وب (موسوم به Attribution) شاید پس از حذف کوکی ها به رویکردی متمرکز بر آخرین کلیک کاربر تبدیل شود. اندرو فرانک، از تجرید گرانبها ارشد گارتنر با اعتقاد به این طور پیش بینی می گوید احتمالا وب سایتی که کاربر برای آخرین بار مرور کرده است، شانس بهتری بخاطر معامله تبلیغات خواهد داشت و دیگر جریان کلی و رفتار مرور، مدنظر قرار نخواهد گرفت. ازطرفی او عقیده دارد بازاریاب ها برای بررسی بها تبلیغات خود احتیاج بوسیله اطلاعاتی بیشتر از آخرین کلیک کاربر دارند، اما چنین رویکردهایی نیاز به تحلیل و ردگیری بیشتر رفتار کاربر دارد.شاید داخل آینده همه ی وب سایت ها کاربر را بوسیله ثبت معروفیت و دخول بوسیله شمار کاربری مجبور کنند

آینده ی وب عاری کوکی ها شاید مانند بوسیله رویکردی شود که برخی ناشران کنونی در پیش محزون اند. آن ها دسترسی به محتوای خود را به ورود به احصائیه کاربری منوط می کنند و شاید این طور رفتاری در آینده در سرتاسر وب دیده شود. آلمان اکنون چنین وضعیتی را تجربه می یواش. فایرفاکس و سافاری که ۴۰ درصد از کاربران این سرزمین را به خویشتن ویژه می دهند، از مدت ها پیش کوکی را از سیاست های خود حذف کرده اند و درنتیجه بازاریاب ها بوسیله مفروضات تسهیم عمده ای از کاربران ملک دسترسی ندارند. آلمان راهکاری واحد بخاطر مباحثه حریم مخصوص دارد و آن را NetID می نامد. به هرحال کارشناسان تبلیغات امروز این ملک را منبعی با دستیابی دشوار بوسیله اطلاعات می دانند.

بسیاری از کارشناسان دنیای تبلیغات عقیده دارند گوگل درون آینده راهکار مشابهی را پیاده خواهد کرد. شاید مرورگر از کاربران بخواهد که بیدار احصائیه کاربری کروم خواه هر پلتفرم دیگری شوند که صنعت تبلیغات طراحی می بطی ء. جاستین سیلبرمن، معاون مبصر ثمر درون همکاری تبلیغات ویدئویی DailyMotion باتوجه بوسیله همین پیش دماغ احتمالی می گوید:من سراسیمه آینده ای در اینترنت هستم که کاربران با دیوارهای متعدد ورود به وب سایت روبه رو می شوند و تنها گزینه های ثبت اشتهار و ورود را در پیش دارند. درنهایت وب سایت ها برای درآمدزایی مجبور به جمع آوری معلومات هویتی می شوند که رویکرد مرحمت حلق.

برخی فعالان صنعتی تبلیغات دیجیتال، راهکارهای جایگزینی را برای دنیای وب عاری کوکی پیشنهاد می دهند. به نشانی شهید آن ها پیشنهاد می کنند تا مرورگرها ID عام دستگاه داشته باشند که روندی مشابه با جریان کنونی گوشی های هوشمند خواهد بود. اطلاعات مذکور عزب درون داخل مرورگر می ماند و کاربر نیز کنترل بیشتری روی اطلاعات خواهد داشت.

صرف کردن دید از راهکارهای جایگزینی که بخاطر آینده ی بدون کوکی نمایش شوند، به هرحال تجربه ی کاربران، آژانس های تبلیغاتی و ناشران در آینده متفاوت با امروز خواهد وجود. شاید کاربران باید از کاهش نفوذ به حریم خصوصی درون چنین آینده ای خوشحال باشند؛ شاید هم راهکاری جایگزین بوسیله کار گرفته شود که حتی نفوذ کردن بیشتر به حریم خصوصی را در پی داشته باشد.بیشتر بخوانید:علاوه پهلو تیک تاک، ۵۳ اپلیکیشن iOS دیگر به کلیپ بورد دسترسی دارنداپل ۱۶ رابط دستور کار نویسی کاربردی را بوسیله پندار مشکلات حریم خصوصی در سافاری بست کردباج افزارها به بزرگ ترین کابوس ایمنی آنلاین شما دگرگونی می شوندهک کردن چیست؟ معرفی، انواع و همگی آنچه باید بدانیدتیک تاک دسترسی به کلیپ بورد iOS را متوقف می کند