توسکا جعبه شخصی تبلیغات صداوسیما تراشیدن

این روزها ویدئویی در شبکه های اجتماعی از مجمع ی ستاد ملی مبارزه با کرونا دست به مشت می شود که در آن علی عسگری، مهتر صداوسیما می گوید درصورت پخش رایگان اعلان کسب وکارهای آنلاین از صداوسیما، شرکت توسکا از آن ها شکایت خواهد کرد.

داخل جلسه ی ستاد ملی مبارزه با کرونا ضمن ارائه ی جزئیات طرح بور گذاری اجتماعی، طرحی پیشنهاد شد که مردم بتوانند به جای آستان فیزیکی در فروشگاه های بزرگ، اقلام مورد نیاز خویشتن را به صورت اینترنتی سفارش دهند. در همین راستا مقرر شده وجود مشارکت های اینترنتی ارائه دهنده ی لوازم بتوانند به نعوظ رایگان در صداوسیما تبلیغ کنند. محمدجواد آذری جهرمی، تو این کنفرانس و تو دفاع از طرح پیشنهادی گفت:اگر دستگاه های مختلف در این زمینه با ما شرکت کنند، می توانیم مدخل عمده ای از نیازهای آدم را بوسیله صورت آنلاین برطرف کنیم.

مهتر صداوسیما در پاسخ به این حرف و تو مخالفت با طرح تبلیغ مجانی کسب وکارهای آنلاین تو صداوسیما گفت:بحث تحویل درون منزل، مباحثه تیره ی تجاری است و زمان حال در محلات، تحویل متاع توسط مغازه ها انجام می شود و احتیاجی به کار اینترنتی ندارد. امر اینترنتی چنانچه بخواهیم داشته باشیم متشابه دیجی کالا باید شبکه ی قدرتمندی داشته باشیم.

درون مباحثه تجاری نیز ما مشکلی با تبلیغ مجانی تصرف وکارهای آنلاین نداریم ولی ما یک قرارداد تجاری با باهم اتحاد کردن توسکا داریم و اگر این امر را ارتکاب دهیم، توسکا ما را شعاع یا جریمه می نرم.

حسن روحانی، مهتر جمهور کشورمان در پاسخ گفت:ما اینجا و تا زمانی که کرونا هست این طرح را مصوب می کنیم و کسی نمی تواند شکایت کند. وزارت صمت این کسب وکارها را ارزیابی می یواش و هر تعداد همدستی که معرفی کردن می درنگ تبلیغات آن را صداوسیما رایگان ایفا می دهد تا زمانی که از این بار عبور کنیم و به شرایط عادی بازگردیم.

زومیت بخاطر تصرف اطلاعات بیشتر تو این مورد با منبع آگاه در این باره ربط گرفت تا اطلاعات بیشتری را در این اساس جویا شود. این منبع آگاه که نمی خواست شهرت اش روشن شود، به ما گفت چند ماهی می شود که تبلیغات صداوسیما دیگر در اختیار توسکا نیست و به همراه فاتحه داده شده است، احتمالا رئیس صداوسیما برای رد کردن پیشنهاد تبلیغ رایگان، توسکا را قربانی کرده است. او گفت:دایره صداوسیما حدود دو سال پیش مناقصه ای را منتشر می کند تا پذیرش، جلب و پخش آگهی های بازرگانی و مشارکتی را در شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری و ملی داخل بخش دیجیتال، خدمات ارزش افزوده و اپلیکیشن ها، به شرکتی واگذار کند. صداوسیما در آن دوره از محل هایی که گفته شد سالانه ۶۰ میلیارد تومان درآمد داشت و این خدمات را بوسیله مدت سه سال به برنده ی مناقصه با مسکوک سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان واگذار کرد که درون مجموع ۱۲۰۰ میلیارد تومان می شود. استثنایی غصه در این پیمان نامه وجود دارد که می گوید اگر درآمد از ۴۰۰ میلیارد تومان داخل سال نیز بیشتر شد باید سهمی از آن مبلغ بوسیله صداوسیما صیقل شود.

در این مناقصه رسیده چهار خواه پنج شرکت، همکاری کرده بودند که درنهایت همدستی ارتباطات سیار ایران یعنی همراه مطلع نم ی مناقصه شد. توسکا یک همکاری ۱۰۰ درصدی همراه فاتحه است که به نشانی کارگزار این پیمان نامه به صداوسیما معرفی کردن می شود، تا دو خواه سه ماه گذشته که با ارسال نامه ای این مسئولیت از توسکا گرفته می شود.

این منبع آگاه تو توضیح بیشتر تو تک نامه ی ارسالی از طرف همراه مبدا به صداوسیما گفت:آقای اخوان، مدیرعامل همراه مطلع نامه ای به آقای علی عسگری (مهتر صداوسیما) می زنند و در این نامه گفته می شود که ضمن حفظ پیمان نامه فی مابین، از این به بعد اجرای این قرارداد از همکاری توسکا سلب می شود و خویشتن همراه مطلع رأسا اقدام به پخش آگهی ها می کند. یعنی موسسه ی طاس کسب وکارهای دیجیتال همراه نخست در این نامه به نشانی اجراکننده ی این قرارداد شناساندن می شود. به عبارتی، نامه ای بوسیله آقای علی عسگری، رئیس صداوسیما زده می شود که می گوید ما بوسیله این پیمان نامه پایبند هستیم اما از این به سپس واسطه را حذف می کنیم و کارها را خودمان ارتکاب می دهیم.

بوسیله عبارتی احتمالا  آقای عسگری درون جلسه ی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بصیرت به این نامه، دوباره نام توسکا را به عنوان مجری آگهی های صداوسیما می برد، درحالی که انحصار تبلیغات صداوسیما با این نامه دیگر بوسیله عهده داری ی توسکا نیست. 

لب آگاه ما در صداوسیما تو پاسخ به این سوال که «آیا باتوجه بوسیله دست افزار های آقای روحانی، صداوسیما تبلیغات رایگان کسب وکارهای آنلاین را ادا خواهد داد یا خیر؟» گفت:داخل این اساس وب سایتی معرفی شده است (bazargaheiran) که کسب وکارهای آنلاین از ضابطه آن ثبت نام می کنند و وزارت صنعت آن ها را تقویم می کند. نکته ای که بود دارد نبوغ لجستیکی مجموعه ها است که فکر کردن نمی کنم جاهل از اسنپ مارکت و دیجی کالا، شرکت دیگری چنین توانی داشته باشد.

صداوسیما در پاسخ بوسیله این درخواست می توانست به عنوان شهید بگوید ما چهار ماه تبلیغات را انجام می دهیم و درعوض چهار ماه بوسیله قرارداد همراه نخست اضافه می کنیم؛ خواه وضعیت حال حاضر کشور بحرانی است و صداوسیما واقعا می تواند در این شرایط این طور کاری انجام دهد و پسند نکردن این کار بهانه جویی از طرف صداوسیما بوده است.

او تو پاسخ به این پرسیدن که «بوسیله عبارتی، صداوسیما بخاطر اینکه زیر باز تبلیغات رایگان نرود، پای توسکار را وسط کشیده است؟» گفت:بودجه ی صداوسیما را قضا و قدر می دهد. وقتی دولت بودجه ی صداوسیما را محدود می کنند و درواقع بودجه ی صداوسیما را به تصویب هیئت نظارت کنار صداوسیما منوط می کنند، صداوسیما مجبور است خودش از نگرش تبلیغات درآمدزایی کند. بنابراین صداوسیما حق دارد که تبلیغات را رایگان پخش نکند؛ ولی این جملات را باید صراحتا اعلام کند و به عنوان مثال بگوید که صداوسیما تبلیغات را رایگان انجام می دهد ولی بودجه ای به این مسکوک را از محل ستاد مبارزه با کرونا به صداوسیما بدهید؛ کمی از بودجه ی مصوب که از صندوق توسعه برای مقابله با کرونا برداشت می شود می تواند به تبلیغات و اطلاع رسانی صداوسیما داده شود. عذر ی آقای عسگری می توانست بهتر عنوان شود که کلکسیون و شرکتی این وسط ویران نشود.

ناگفته نماند که توسکا در حوزه ی کسب وکار دیجیتال و برنامه سازی بسیار مظفر بوده و به تولید دستور کار های صداوسیما کمک کرده است؛ البته روبیکا را با تخصیص جلو برده که شاید می توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

همراه مقدمه نیز با پاشیدن بیانیه ای به طور رسمی اعلام کرد که قرارداد توسکا از آذرماه ۹۸ منفک شده و بوسیله همراه فاتحه منتقل شده است. همراه مطلع در بیانیه ی خود نوشت:درون اثر پاشیدن مطالبی در مورد شركت توسكا و قرارداد تبلیغاتی در حوزه ی سرویسهای دیجیتال با اداره صداوسیما و نقش سهام داران داخل مدیریت و مالكیت آن و پیرو اطلاعیه ی روابط عمومی شركت توسكا بوسیله اطلاع می رساند كه شركت توسكا از شركت های تابعه ی همراه شروع بوده و هیچ یک از شخصیت های اصلی و حقوقی در لایه ی سهامداری شرکت مخابرات ایران و همراه اول از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستاد اجرائی فرمان معصوم(ره) و همچنین سایر سهامداران، هیچگاه نقشی داخل مدیریت خواه مالكیت این شركت و همچنین اپلیکیشن «روبیکا» ندارند.

از آنجایی که شركت توسكا كارگزار همراه مطلع داخل اجرای پیمان نامه صداوسیما بوده است، بوسیله اطلاع می رساند قرارداد مذكور  از آذرماه ۹۸ از شركت توسكا منفک و بوسیله همراه ابتدا نقل مکان گردیده و شركت مذكور  هیچ فعالیتی تو این مبنا ندارد.

شرکت توسعه تصرف و امر ایرانی توسکا نیز بعد از این صحبت ها از سوی رئیس صداوسیما بیانیه ای را در این زمینه منتشر کرد:۱- قرارداد انتقال پذیرش، جذب، و پخش آگهی های بازرگانی و دستور کار های مشارکتی تو شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری و ملی استانی در حوزه ی خدمات دیجیتال به مبلغ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به مدت ۳ سال با شریک شدن ارتباطات سیار ایران منعقد شده که لازم به ذکر است سازمان صداوسیما تا قبل از انعقاد این پیمان نامه از نگرش تبلیغات حوزه ی دیجیتال صرفا سالیانه حدود ۶۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.

۲- این قرارداد با نظارت نهاد های ذیربط و پس از برگزاری مزایده ای با شریک شدن ۳ طالب و تیز شدن شرکت ارتباطات سیار ایران به همراه مبدا واگذار شده است. توسکا نیز به عنوان انبازی ۱۰۰ درصدی متعلق به شرکت ارتباطات سیار ایران، تا مقطع زمانی مصوب و ابلاغ شده از سوی همراه اول، کارگزار آن شریک شدن و مسئول اجرای این قرارداد بوده و در حال حاضر مشارکت همراه اول خود راسا اجرای این قرارداد را بر عهده داری دارد.

۳- ضوابط و تعرفه های تبلیغات تلویزیونی مملکت دیجیتال به صورت کاملا براق و مصوب درون سایت شرکت توسکا و نیز سایت سازمان بی مو بازرگانی موسسه صداوسیما قابل دسترس تمامی مشتریان این حوزه است. از جمله همکاری هایی که درون این مدت به عنوان مشتری و همکار تجاری از ظرفیت توسکا کاربرد کرده اند می توان به مجموعه هایی، از طرف ایرانسل، به صیقل ملت، بانک گردشگری، تجارت الکترونیک پارسیان، پاسارگاد، ۷۸۰، ۷۱۰، آپ، تاپ، سداد بانک ملی، سامان کیش، دیجی کالا، فناپ، گاج، تپسی، شیپور، دیوار، اوبار، دیجیتون، آی بی شاپ و… اشاره کرد.

۴- این شرکت با راه‏ اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی رسانه‏ ای توسکا و به تعاقب امضای تفاهم نامه ی همکاری بین مرکز ملی فضای مجازی، همراه اول، معاونت فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه مدنی و اداره فناوری مفروضات ایران نسبت بوسیله انحصار فضای تبلیغات به صورت مجانی داخل برنامه های زنده ی صداوسیما بوسیله تصرف وکار های نوپا و نیز ادا تبلیغات کلان تلویزیونی که برای کسب وکار هایی که در جنین رشد و تکلیف هستند اقدامات عریض ای بوسیله انجام آورد. بررسی زیاد از ۱۱۴ التماس مشارکت از استارتاپ ها، شرکت موفق با زیاد از ۷۰ تصرف وکار که تبلیغات آن ها در رسانه ی ملی پخش شده و حضور استارتاپ ها در دستور کار های مختلف تلویزیونی از جمله زنهار های این شرکت از کسب وکار های نوپا است.

۵- در روانی تحقق قرارداد با راه اندازی صداوسیما علاوه به خشکی امدن پرداخت مسکوک پیدا شده در قرارداد مزبور، این شرکت سال گذشته فراتر از این قرارداد در نفقه های تولید برنامه های تلویزیونی بسیاری مانند گزارش های ورزشی، فوتبال برتر، پیاده روی ۱۲۰، فرمول یک، به ساختمان بر می گردیم، بازیگر ساز، شب آفتابی، برنامه های مناسبتی مثل شب یلدای شبکه یک و ۳ مشارکت داشته که از جمله جدیدترین آن ها می نبوغ به برنامه ی نوروز ۹۹ شبکه های یک و سه، دستور کار ی عصرجدید و مشارکت در سریال پایتخت اشاره کرد.

۶- از ابتدای شیوع ویروس کرونا، نهایت سعی همه جانبه برای استفاده حداکثری از ظرفیت های این قرارداد در قالب همکاری و شریک شدن با وزارت بهداشت، وزارت آموزش و تحصیل و… از سوی همراه مبدا به عمل آمده و برای دستیار به کسب وکار های مجازی علاوه پهلو ویژه اختصاص ی برنامه ی سال تحویل شبکه ی یک بادخور کردن بوسیله جشنواره ی ابتیاع خزنده ۹۹، اعلامیه رایگان تیزر های این جشنواره و حتی تأمین جوایز اهدایی بوسیله برندگان اندوه صورت گرفته است. در حال مجهز همچنین با حمایت همراه اول و با همکاری اداره صداوسیما، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتاق اصناف و هيئت قانونگذاری ی کشوری تصرف وکار های مجازی، امکان اعلامیه تلویزیونی رایگان تمامی تصرف وکار های اینترنتی در بستر درگاه Bazargaheiran.ir مهیا گردیده و پخش این تبلیغات در تمامی شبکه های تلویزیونی از دیروز تاریخ نویس ۹ فروردین آغاز شده است.

۷- در پایان لازم به ذکر است هیچگاه یک از شخصیت های حقیقی و حقوقی تو لایه ی سهامداری انبازی مخابرات ایران و همراه اول از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستاد اجرایی امر حضرت امام (ره) و نیز دیگر سهامداران، به هیچ عنوان داخل مسائل مدیریتی و تجاری توسکا، حضور، دخالت و مشارکتی نداشته و شریک شدن توسعه کسب و کار ایرانی صرفا درون چهارچوب قانون تجارت به فعالیت تخصصی خویشتن می پردازد. بیشتر بخوانید:ابتدایی گزارش سالانه دیجی کالا منتشر شدمقایسه انواع تعرفه اینترنت موبایل داخل ایراناز سیلاب تا کرونا: نگاهی به الگوی خرید کاربران دیجی رخت درون سال ۱۳۹۸همه گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۳۰ تیر ۹۹]پوشش زنده ویدیویی رویداد انتشار گزارش سال ۱۳۹۸ دیجی لوازم [طولانی شد]