توسکا مجری انحصاری تبلیغات صداوسیما نیست

این روزها ویدئویی در شبکه های اجتماعی از جلسه ی ستاد ملی مبارزه با کرونا مشت به دست می شود که در آن علی عسگری، مهتر صداوسیما می گوید درصورت پخش مجانی اعلامیه کسب وکارهای آنلاین از صداوسیما، شرکت توسکا از آن ها شکایت خواهد کرد.

تو مجمع ی ستاد ملی مبارزه با کرونا ضمن ارائه ی جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی، طرحی پیشنهاد شد که مردم بتوانند بوسیله جای حضور فیزیکی داخل فروشگاه های بزرگ، اقلام مورد حاجت خود را بوسیله صورت اینترنتی نصیحت دهند. درون همین راستا مقرر شده حیات مشارکت های اینترنتی ارائه دهنده ی رخت بتوانند به طور مجانی داخل صداوسیما تبلیغ کنند. محمدجواد آذری جهرمی، داخل این جلسه و داخل دفاع از طرح پیشنهادی گفت:اگر دستگاه های مختلف داخل این زمینه با ما شرکت کنند، می توانیم جزء عمده ای از نیازهای انسان را بوسیله رخ آنلاین برطرف کنیم.

رئیس صداوسیما تو پاسخ به این حرف و در مخالفت با طرح تبلیغ رایگان کسب وکارهای آنلاین درون صداوسیما گفت:بحث تحویل درون منزل، بحث پیچیده ی تجاری است و حالا تو محلات، تحویل متاع توسط مغازه ها اجرا می شود و احتیاجی به فرمان اینترنتی ندارد. فرمان اینترنتی اگر بخواهیم داشته باشیم مانند دیجی رخت باید شبکه ی قدرتمندی داشته باشیم.

داخل بحث تجاری نیز ما مشکلی با اعلامیه مجانی کسب وکارهای آنلاین نداریم ولی ما یک قرارداد تجاری با شریک شدن توسکا داریم و اگر این فقره را انجام دهیم، توسکا ما را سو خواه جریمه می نرم.

حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان داخل پاسخ گفت:ما اینجا و تا زمانی که کرونا هست این طرح را مصوب می کنیم و کسی نمی تواند شکایت کند. وزارت صمت این تصرف وکارها را تقویم می یواش و هر تعداد شرکت که معرفی می کند تبلیغات آن را صداوسیما رایگان ارتکاب می دهد تا زمانی که از این مرحله عبور کنیم و بوسیله وضعیت عادی بازگردیم.

زومیت برای کسب معلومات بیشتر در این مورد با منبع آگاه در این باره ارتباط گرفت تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه جویا شود. این ریشه آگاه که نمی اشتیاق اشتهار اش ظاهر شود، به ما گفت چند ماهی می شود که تبلیغات صداوسیما دیگر درون اختیار توسکا نیست و بوسیله همراه اول داده شده است، احتمالا مهتر صداوسیما برای رد کردن پیشنهاد تبلیغ رایگان، توسکا را قربانی کرده است. او گفت:دایره صداوسیما حدود دو سال پیش مناقصه ای را منتشر می درنگ تا پذیرش، جلب و پخش آگهی های بازرگانی و مشارکتی را داخل شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری و ملی تو بخش دیجیتال، خدمات ارزش افزوده و اپلیکیشن ها، به شرکتی واگذار کند. صداوسیما در آن پیرامون از محل هایی که گفته شد سالانه ۶۰ میلیارد تومان درآمد داشت و این خدمات را بوسیله مدت سه گانه سال بوسیله برنده ی مناقصه با مبلغ سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان واگذار کرد که در مجموع ۱۲۰۰ میلیارد تومان می شود. استثنایی هم درون این قرارداد وجود دارد که می گوید چنانچه درآمد از ۴۰۰ میلیارد تومان تو سال نیز بیشتر شد باید سهمی از آن سکه بوسیله صداوسیما پرداخت شود.

در این مناقصه گویا چهار یا پنج شرکت، شرکت کرده بودند که درنهایت باهم اتحاد کردن ارتباطات سیار ایران یعنی همراه مطلع نم ی مناقصه شد. توسکا یک همدستی ۱۰۰ درصدی همراه اول است که بوسیله عنوان کارگزار این پیمان نامه به صداوسیما معرفی می شود، تا دو خواه سه گانه ماه گذشته که با ارسال نامه ای این مسئولیت از توسکا گرفته می شود.

این منبع آگاه در تشریح بیشتر تو مورد مجله ی ارسالی از طرف همراه اول بوسیله صداوسیما گفت:آقای اخوان، مدیرعامل همراه نخست نامه ای به آقای علی عسگری (رئیس صداوسیما) می زنند و داخل این نامه گفته می شود که ضمن حفظ کردن قرارداد فی مابین، از این به بعد اجرای این قرارداد از شرکت توسکا سلب می شود و خود همراه مقدمه رأسا رفتار بوسیله پخش آگهی ها می درنگ. یعنی اداره ی کل کسب وکارهای دیجیتال همراه اول در این روزنامه بوسیله عنوان اجراکننده ی این پیمان نامه معرفی کردن می شود. به عبارتی، روزنامه ای به آقای علی عسگری، رئیس صداوسیما خورده می شود که می گوید ما به این قرارداد پایبند هستیم ولی از این به پس ازآن واسطه را حذف می کنیم و کارها را خودمان عمل می دهیم.

به عبارتی احتمالا  آقای عسگری در جلسه ی ستاد ملی مبارزه با کرونا با معرفت به این نامه، مجدد معروفیت توسکا را بوسیله نشانی مجری آگهی های صداوسیما می برد، درحالی که انحصار تبلیغات صداوسیما با این مجله دیگر به عهده ی توسکا نیست. 

نسب آگاه ما در صداوسیما در پاسخ بوسیله این سوال که «آیا باتوجه بوسیله حرف های آقای روحانی، صداوسیما تبلیغات مجانی کسب وکارهای آنلاین را انجام خواهد عدل خواه خیر؟» گفت:در این بنیان وب سایتی معرفی شده است (bazargaheiran) که کسب وکارهای آنلاین از طریق آن ثبت نام می کنند و وزارت صنعت آن ها را ارزیابی می بطی ء. نکته ای که وجود دارد نبوغ لجستیکی مجموعه ها است که فکر نمی کنم غیر از اسنپ مارکت و دیجی کالا، همکاری دیگری چنین توانی داشته باشد.

صداوسیما درون پاسخ به این درخواست می توانست به عنوان مثال بگوید ما چهار ماه تبلیغات را ارتکاب می دهیم و درعوض چهار ماه بوسیله قرارداد همراه شروع اضافه می کنیم؛ یا وضعیت حال مهیا سرزمین بحرانی است و صداوسیما واقعا می تواند در این شرایط چنین کاری ادا دهد و پذیرش نکردن این امر بهانه جویی از طرف صداوسیما بوده است.

او در پاسخ به این سوال که «به عبارتی، صداوسیما برای اینکه دامن باز تبلیغات مجانی نرود، پای توسکار را وسط کشیده است؟» گفت:بودجه ی صداوسیما را دولت می دهد. وقتی اقبال بودجه ی صداوسیما را محدود می کنند و درواقع بودجه ی صداوسیما را به اجابت هیئت بازرسی بر صداوسیما منوط می کنند، صداوسیما مجبور است خودش از محل تبلیغات درآمدزایی کند. بنابراین صداوسیما حق دارد که تبلیغات را رایگان پخش نکند؛ اما این جملات را باید صراحتا اخبار کند و به عنوان شهید بگوید که صداوسیما تبلیغات را مجانی ادا می دهد اما بودجه ای به این مبلغ را از نگرش ستاد مبارزه با کرونا بوسیله صداوسیما بدهید؛ بخشی از بودجه ی مصوب که از جعبه توسعه برای مقابله با کرونا برداشت می شود می تواند به تبلیغات و اطلاع رسانی صداوسیما داده شود. عذر ی آقای عسگری می توانست بهتر عنوان شود که مجموعه و شرکتی این وسط ویران نشود.

ناگفته نماند که توسکا داخل حوزه ی کسب وکار دیجیتال و دستور کار سازی زیاد موفق بوده و بوسیله تولید برنامه های صداوسیما معاون کرده است؛ البته روبیکا را با انحصار جلو محبوس که شاید می توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

همراه مطلع همچنین با انتشار بیانیه ای به طور رسمی اعلام کرد که قرارداد توسکا از آذرماه ۹۸ منفک شده و به همراه نخست منتقل شده است. همراه اول داخل بیانیه ی خویشتن نوشت:داخل پی سرایت مطالبی در مورد شركت توسكا و قرارداد تبلیغاتی در حوزه ی سرویسهای دیجیتال با سازمان صداوسیما و نقش سهام داران داخل مدیریت و مالكیت آن و امت اطلاعیه ی روابط عمومی شركت توسكا به خبر می رساند كه شركت توسكا از شركت های تابعه ی همراه مطلع بوده و هیچ یک از شخصیت های حقیقی و حقوقی در لایه ی سهامداری شریک شدن مخابرات ایران و همراه مبدا از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستاد اجرائی فرمان امام(ره) و نیز سایر سهامداران، هیچ نقشی در مدیریت یا مالكیت این شركت و همچنین اپلیکیشن «روبیکا» ندارند.

از آنجایی که شركت توسكا كارگزار همراه مطلع در اجرای پیمان نامه صداوسیما بوده است، به معارفه می رساند قرارداد مذكور  از آذرماه ۹۸ از شركت توسكا منفک و به همراه اول منتقل گردیده و شركت مذكور  هیچ فعالیتی در این اساس ندارد.

شرکت توسعه تصرف و کار ایرانی توسکا همچنین سپس از این صحبت ها از سوی رئیس صداوسیما بیانیه ای را درون این زمینه منتشر کرد:۱- پیمان نامه واگذاری پذیرش، جذب، و پخش آگهی های بازرگانی و دستور کار های مشارکتی در شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری و ملی استانی داخل حوزه ی خدمات دیجیتال به مبلغ زیاد از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به مدت ۳ سال با شرکت ارتباطات سیار ایران منعقد شده که لازم بوسیله ذکر است دایره صداوسیما تا قبل از بسته شدن این قرارداد از نگرش تبلیغات حوزه ی دیجیتال صرفا سالیانه حدود ۶۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.

۲- این قرارداد با بازرسی فطرت های ذیربط و پس از برگزاری مزایده ای با شرکت ۳ خواهان و برنده شدن شرکت ارتباطات سیار ایران به همراه نخست واگذار شده است. توسکا نیز به عنوان شرکت ۱۰۰ درصدی متعلق به شرکت ارتباطات سیار ایران، تا مقطع زمانی مصوب و ابلاغ شده از سوی همراه اول، کارگزار آن مشارکت و مسئول اجرای این قرارداد بوده و در حال حاضر شرکت همراه اول خویشتن راسا اجرای این قرارداد را بر عهده دارد.

۳- ضوابط و تعرفه های تبلیغات تلویزیونی حوزه دیجیتال به صورت کاملا مشعشع و مصوب در سایت شریک شدن توسکا و نیز سایت راه اندازی کل بازرگانی سازمان صداوسیما قابل دسترس تمامی مشتریان این حوزه است. از عموم باهم اتحاد کردن هایی که داخل این مدت بوسیله عنوان مشتری و همکار تجاری از ظرفیت توسکا استفاده کرده اند می قابلیت به مجموعه هایی، زیرا ایرانسل، به پرداخت ملت، بانک گردشگری، تجارت الکترونیک پارسیان، پاسارگاد، ۷۸۰، ۷۱۰، آپ، تاپ، سداد بانک ملی، ماشین کیش، دیجی کالا، فناپ، گاج، تپسی، شیپور، دیوار، اوبار، دیجیتون، آی بی شاپ و… رمز کرد.

۴- این همدستی با راه‏ اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی رسانه‏ ای توسکا و بوسیله دنبال امضای تفاهم نامه ی شرکت بین مرکز ملی فضای مجازی، همراه اول، معاونت فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری اربابی جمهوری، معاونت کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فناوری اطلاعات ایران نسبت به تخصیص فضای تبلیغات به صورت رایگان داخل برنامه های زنده ی صداوسیما به کسب وکار های نوپا و همچنین انجام تبلیغات کلان تلویزیونی که بخاطر کسب وکار هایی که در مرحله نمو و بلوغ هستند اقدامات عریض ای به ارتکاب آورد. بررسی بیش از ۱۱۴ درخواست شرکت از استارتاپ ها، انبازی موفق با زیاد از ۷۰ کسب وکار که تبلیغات آن ها در رسانه ی ملی پخش شده و جناب استارتاپ ها در دستور کار های متنوع تلویزیونی از جمله کنف های این شرکت از تصرف وکار های نوپا است.

۵- درون سیلان تحقق قرارداد با دایره صداوسیما علاوه به خشکی امدن صیقل مبلغ مشخص شده داخل قرارداد مزبور، این مشارکت سال گذشته فراتر از این قرارداد داخل هزینه های تولید برنامه های تلویزیونی بسیاری شبیه گزارش های ورزشی، هندبال برتر، اسب سواری ۱۲۰، فرمول یک، به مسکن پیاده شدن می گردیم، ستاره ساز، شب آفتابی، پروگرام های مناسبتی مثل شب یلدای شبکه یک و ۳ شرکت داشته که از جمله جدیدترین آن ها می استعداد بوسیله برنامه ی نوروز ۹۹ شبکه های یک و سه، پروگرام ی عصرجدید و مشارکت در سریال پایتخت اشاره کرد.

۶- از ابتدای مسری ویروس کرونا، نهایت تقلا همگی جانبه برای استعمال حداکثری از حجم های این قرارداد درون قالب مشارکت و همدستی با وزارت بهداشت، وزارت آموزش و تحصیل و… از سوی همراه مقدمه به عمل آمده و بخاطر کمک به کسب وکار های مجازی علاوه بر اختصاص خاص ی برنامه ی سال تحویل شبکه ی یک بادخور کردن به جشنواره ی خرید بهار ۹۹، تبلیغ رایگان تیزر های این جشنواره و تا اینکه تأمین جوایز اهدایی به برندگان بی آرامی صورت محزون است. درون حال حاضر همچنین با ایمنی همراه اول و با شرکت سازمان صداوسیما، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتاق اصناف و اتحادیه ی کشوری کسب وکار های مجازی، امکان تبلیغ تلویزیونی مجانی تمامی کسب وکار های اینترنتی در بستر حضور Bazargaheiran.ir حاضر گردیده و پخش این تبلیغات داخل تمامی شبکه های تلویزیونی از دیروز تاریخ نویس ۹ فروردین آغاز شده است.

۷- در فرجام لازم به ذکر است هیچ یک از شخصیت های واقعی و حقوقی در لایه ی سهامداری شرکت مخابرات ایران و همراه اول از یکسره وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستاد اجرایی کار حضرت امام (ره) و همچنین دیگر سهامداران، به هیچ عنوان در مسائل مدیریتی و تجاری توسکا، حضور، دخالت و مشارکتی نداشته و شرکت توسعه کسب و کار ایرانی صرفا داخل چهارچوب قاعده تجارت به فعالیت تخصصی خود می پردازد. بیشتر بخوانید:گزارش هفتگی دیجی کالا چه تصویری از بازار لقمه فروشی آنلاین ایران ترسیم می کند؟تست اینترنت 5G تو ایران با سرعت دانلود ۱۵۰۰ مگابیت در حین اجرا شد [بروزرسانی]امکان غیرفعال کردن مصرف اینترنت موبایل با تعرفه آزاد مجهز شدنخستین گزارش سالانه دیجی کالا منتشر شدمقایسه انواع تعرفه اینترنت موبایل داخل ایران