قبل از نمایش ی محصول، مشتری خویشتن باشید

 آیا مشتریان خویشتن را می شناسید؟ از عادت استیناف و صحبت با افراد می توانید به مفروضات زیادی بخاطر ساخت پرونده ی مشتری دست پیدا کنید. عمران طریق، دبیر ی پا بر جا این مقاله می گوید:در اواخر دهه ی بیست سالگی، می توانم معلومات زیادی را درباره ی افراد ۶۵ سال بوسیله رفعت به دست بیاورم. شاید بتوانم روی کاغذ به حساسیت خوبی از آن ها برسم اما هنوز نمی دانم تعامل و گفتگوی حضوری چه حسی دارد؛ بنابراین بخاطر ساخت پرونده ی افراد مسن باید سخت کار کنم تا بتوانم نیازها و خواسته های آن ها را شناسایی کنم و نمی توانم صرفا به تجربه ی انحصاری خود اکتفا کنم.

پس از دریافتن مشتری و راه اندازی تصرف وکار، خود را جای مشتری بگذارید؛ بجهت عزب در این رخ می توانید در هزینه هایبازاریابیصرفه جویی کنید و مطمئن شوید علیه یکپارچه ای را نمایش کرده اید.

تو درجه ی فاتحه به خود خدمت کنید

کارآفرینان زیادی بود دارند که در جنین ی اول، خود را بوسیله جای مشتری می گذارند. جولی هاوت، بنیان گذاری Flap Ear Wrap می گوید:تو شروع هیچ پروگرام ای برای نحو اندازی تصرف وکار نداشتم. به راهی برای مراقبت از آرشر، سگ عضلانی و سنگین خود حاجت داشتم تا بتواند به مدت ۱۰ روز، طوقه های گردن و بانداژ موردنیاز برای درمان را تحمل درنگ. نمونه ی اولیه ی No Flap Ear Wrap (دشت محافظ گردن سگ) را روی گردن سگ خود قراردادم و وقتی بخاطر خارج کشیدن بخیه ها به دامپزشک مراجعه کردم، او متجاوز والا تأثیر قرار گرفت و سفارش کرد این محصول را به بازار ارائه کنم»

هاوت ثابت کرد که مشتری خود وجود داشتن تا چه اندازه جلال دارد. در نظر ستاندن نیازهای سگ و امید بالای او به کمک باعث شد راه محلول مناسبی برای مشکل نمایان کند. او صرفا بخاطر تولیدمحصول تجاری سعی نکرد و فقط را ه حل مناسب را برای سگ خود نمایان کرد. تکاپو برای یافتن وضع محلول قضیه بدون نگرانی درباره ی سیاق معامله و بازاریابی می تواند سهم شکوه از بازار را به ارمغان بیاورد.با دوستان خود رابطه برقرار کنید

چنانچه مقدماتی خریدار انبازی خویشتن باشید، احتمالا دوستان و خانواده ای با علایق شبیه خواهید داشت که می توانند مشتریان بالفعل ی محصولات و خدمات شما باشند. خدمت به خود به انتزاعی دسترسی تند به مشتریان بالقوه ای است که قادر بوسیله ارزیابی کسب وکار و نمایش ی بازخورد به شما هستند. به پیش روی دیگر، از دوستان می استعداد بوسیله نشانی دسته های تمرکز استفاده کرد.مقاله های مرتبط:چرا بازاریابی محصول از خویشتن محصول مهم مرطوب است؟راه هایی برای افزودن شانس پسند دشت جدید در بازار

داخل شروع شاید نسبت بوسیله استفاده از دوستان به نشانی قسمت قسمت کردن های تمرکز خواه ابزار پژوهش، دلسرد باشید. از طرفی شاید فکر کردن کنید گروهی از غریبه ها یا شرکت کنندگانی که یکدیگر را نمی شناسند، داده های مطمئن رطوبت را نمایش دهند؛ اما بر اساس پژوهش ها، «گروه های دوستانه» می توانند داده های ارزشمندی را تولید کنند. گروه دوستانه شامل مجموعه ای از افراد نزدیک به میزان است که در خانه ی او برای مناقشه جمع می شوند. گروه مدعو سزاوار سرزنش با هدف و استنتاج میزبان انتخاب می شوند.

بوسیله طور خلاصه، گروه دوستانه می تواند وسایل ارزشمندی برای ارائه ی دیدگاه، احساسات و بازخورد باشند و به این تزیین پایگاه مشتریان را گسترش دهند. استفاده از دوستان به عنوان دسته تمرکز و نماینده ی جمعیتی فراخ تر، توان ارزشمندی است. تو نتیجه نیازی به یافتن شرکت کنندگان تصادفی نیست و در زمان، منابع و انرژی نفع جویی می شود.خود را فراموش نکنید

پس از راه اندازی باهم اتحاد کردن خود، ممکن است بوسیله صبر آغاز سیاق را فراموش کنید. هیچ وقت چشم انداز رشد و ترقی ی خویشتن را از مشت ندهید. البته این بوسیله معنی عدم ترقی یا بازنگری در پایگاه مشتریان نیست اما نباید افرادی که در آغاز بوسیله شما دستیار کردند را فراموش کنید.

نمونه ای جالب ازاین دست، لوله کوچک رسیده و برایان چسکی خالق های Airbnbهستند. آن ها درون دوران دانشجویی تشک های بادی را با مرام حداکثر سازی فضای کار، دربست می دادند. امروزه کسب وکار Airbnb متجاوز پیشرفت کرده است.

شرکت Airbnb در سراسر گیتی به موفقیت رسیده است و محبوبیت آن رو به تکثیر است. اگرچه این شرکت، امروزه فراتر از اجاره ی تشک های بادی انجام می کند اما آغاز اسلوب خویشتن را فراموش نکرده است. Airbnb امروزه بوسیله کاربرها اذن می دهد از فضای بلااستفاده ی نگرش زندگی خود درآمدزایی کنند نیز به مشتریان نحو هایی برای مسافرت با بودجه ی موردنظر را ارائه می دهد.شرکت ها نباید آغاز راه و مشتریان ابتدایی ی خویشتن را فراموش کنند

اسلوب دیگری که می توان خود را مشتری فرض کرد، پشت کردن دست خط شغلی خدمتگذار است. بخاطر شهید ارائه کننده ی خدمتی که بخاطر خوردن طعام به یک مهمانخانه می رود بوسیله گمان زیاد به پیش خدمت انعام خواهد داد زیرا به دشواری اشتغال او آگاه است و می داند نوع دوستی تا چه پیمانه می تواند بر چونی روز پیش نوکری تأثیر بگذارد.

با این حال، خدمتگذار با پیشروی در مسیر شغلی و پشته رفتن از نردبان پیشرفت، ممکن است نقش خویشتن را فراموش کند؛ اما اگر وضعیت را به درستی مدیریت کند، می تواند کارهایی قرین مطالعه ایمیل و شرکت در جلسات بیشتر را ایفا دهد و تمرکز خود کنار کسب وکار را افزایش دهد.

وقتی مدیر برای غذا خوردن بیرون می جوی وقار احسان دهی را دریافتن می یواش. با این حال ممکن است سیاق مفت خوبی دهی و دریافتن خوب آن را فراموش بطی ء. با توسعه ی کسب وکار و رشد آن هرگز نباید ابتدایی مشتریان خویشتن را فراموش کنید. اگر با مشتریان در مناسبت باشید می توانید به روش محلول های ارزشمندتری برسید.ادامه دهید

مشتری خود بودن، ارشد ترین مزیت بخاطر تصرف وکار است. اگرچه بزمین نشستن بوسیله این شعار کار دشواری است، اگر بتوانید شرکت خود را پهلو محور نیازهای حقیقی خویشتن بنا کنید، حدس جذب شدن سایرین به محصولات و خدمات شما نیز افزایش خواهد یافت.بیشتر بخوانید:بنیان گذاران آرم با هدف حفظ استقلال این شرکت کارزار Save Arm را به طرز انداختنداحراز هویت ازطریق حسگر اثر انگشت بخاطر ورود به واتساپ عرشه وبفروش آرم بوسیله انویدیا صنعت نیمه هادی را دگرگون می کندتصاویر متاخر سرفیس هاب ۸۵ اینچی مایکروسافت روبرو شداجرایی شدن بایکوت های متاخر آمریکا چه معنایی برای هواوی دارد؟