گوگل کروم تبلیغات کاهنده ی شارژ باتری را مسدود می بطی ء

گوگل کروم (Google Chrome) محبوب ترین مرورگر دنیا است که طی بازه های زمانی مختلف بهبودهایی متنوع به خود می بیند. کروم به منظور بهبود عمر باتری دستگاه ها، کاهش مصرف حجم اینترنت و رفعت بردن سرعت بارگذاری وب سایت ها قصد دارد در آینده تبلیغاتی را که حجم درخورتوجهی از منابع دستگاه را مورداستفاده قرار می دهند مسدود بطی ء. در بین تبلیغاتی که قرار است مسدود شوند مواردی متنوع بسان تبلیغات حصول کننده ی رمزارز دیده می شوند.

طبق اطلاعیه ی جدید گوگل که پنج شنبه ی گذشته منتشر شده است اهالی مانتین ویو قصد دارند قابلیت موردبحث را طی ماه های آینده به رخ آزمایشی به کروم اضافه کنند و سپس در ماه اوت ۲۰۲۰ (مرداد و شهریور ۱۳۹۹) آن را به جنین ی نهایی برسانند. گوگل به طور دقیق تر می گوید در نزدیکی های اواخر اوت نسخه ی موردبحث کروم منتشر خواهد شد.

ظاهرا غرض جدید گوگل قرار است تنها بدترین سنخ تبلیغات را شعار راحتی دهد. گوگل از این تبلیغات به عنوان تبلیغاتی یاد می بطی ء که متجاوز از ۴ مگابایت داده ی شبکه را مصرف می کنند. نیز گروهی دیگر از این تبلیغات آن هایی هستند که پردازش های اصلی مرورگر را به مدت متجاوز از ۶۰ ثانیه تو حالت طاسی خواه به طور نکته سنج زیرفون ۱۵ ثانیه از هر بازه ی زمانی ۳۰ لمحه ای، اشغال می کنند. در نسخه های آتی کروم این طور تبلیغاتی به صورت خودکار حذف می شوند و گوگل به جای آن ها بنری حاوی متن «تبلیغ حذف شد» به نمایش درمی آورد. گوگل می گوید یکی از انواع تبلیغات که با به روزرسانی ماه اوت کروم نمایش آن ها متوقف خواهد شد، تبلیغاتی هستند که از قدرت رایانشی شاداب افزار دستگاه بوسیله منظور حصول رمزارز استفاده می کنند. 

گوگل هنگام چند وقت اخیر برخی سیاست های خود را در قبال تبلیغات موردبازنگری قرار داده است. نه تنها گوگل بلکه بسیاری دیگر از شریک شدن های تولیدکننده ی مرورگر قویا تکاپو می کنند جلوی هرگونه مشکلاتی را که ممکن است باعث تضعیف امتحان ی کاربران از وب بشود، بگیرند؛ بدون این که دادرسی های وب سایت ها را مدنظر صبر دهند. مرورگر وب بریو (Brave) به عارض پیش فرض تبلیغات را مسدود می کند، ویوالدی از مدتی پیش امکان جلوگیری از عرضه تبلیغات را بوسیله عنوان قابلیتی اختیاری به کاربرانش ارائه می دهد و مرورگرهایی دیگر نظیر سافاریاپل، مایکروسافتاج مبتنی بر کرومیوم و همچنین موزیلا فایرفاکس اقداماتی متنوع برای مقابله با ارائه تبلیغات ارتکاب داده اند. این همکاری ها در تلاش هستند جلوی رهگیری شدن کاربران توسط تبلیغات هوشمند و الغا حریم خصوصی آن ها را بگیرند.

گوگل کروم پس از حذف تبلیغات بنری جایگزین آن ها می کند که متن «تبلیغ حذف شد» در آن به چشم می خورد

تبلیغ کنندگان قطعا از تغییراتی که گوگل ترانه دارد درون کروم اعمال درنگ خوشنود نخواهند بود؛ با این حال کاربران مدت ها است خودشان دست به فقره شده اند و صرف دید از این که مرورگرشان توانایی مسدود کردن تبلیغات را دارد خواه نه به کاربرد از برخی ابزارها روی می آورند. امروزه میزان محبوبیت ابزارهای مسدودکننده ی تبلیغات به شدت بالا رفته و کاربران زیادی از آن ها مصرف می کنند؛ این موضوع به خصوص درمورد کاربران موبایلصدق می کند. احصائیه درخورتوجهی از کاربران رایانه ها نیز اقداماتی اختصاص برای جلوگیری از نمایش تبلیغات در وب سایت ها ادا می دهند. همچنین برخی افزونه های دیگر برای مرورگرها داخل دسترس هستند که جلوی رهگیری کاربر را توسط تبلیغات هوشمند می گیرند.

غرض متاخر گوگل فراغت است تبلیغاتی را هدف قرار دهد که این شریک با بررسی های باریک بین خود، آن ها را به عنوان «بدترین نوع تبلیغ» اطلاع کرده است؛ گوگل می گوید تبلیغات موردبحث خط قرمز این شرکت را رد می کنند و بوسیله همین باید جلوی ارائه آن ها اندوهناک شود. مارشال ول، یکی از مدیر پروگرام های مرورگر کروم، در بیانیه ی جدید گوگل می گوید: «امروزه تنها ۰/۳ درصد از تبلیغاتی که در فضای وب به نمایش درمی آیند در گروه ی تبلیغات موردبحث جای می گیرند. با این حال همین تبلیغات ۲۷ درصد از تمام ظرفیت اینترنت مصرف شده توسط همگی ی تبلیغات را شامل می شوند. به علاوه «بدترین سنخ تبلیغات» امروزه ۲۸ درصد از میزان استعمال ی تبلیغات از پردازنده ی مرکزی دستگاه ها را دربرمی گیرند».

گوگل بوسیله تازگی وب سایتی ویژه طرز اندازی کرده است تا تبلیغ کنندگان ازطریق آن بتوانند تشخیص دهند بنر تبلیغاتی آن ها خط قرمز این شریک شدن را رد می درنگ خواه نه. گوگل همچنین دستورالعمل خاصی را منتشر کرده است که با اتکا پیاده شدن آن می توان همین حالا ازطریق کروم جلوی نمایش تبلیغات حجیم را گرفت. کاربران کروم بخاطر استفاده از قابلیت متاخر می توانند وارد آدرس chrome://flags/#enable-heavy-ad-intervention شوند و فلگ مربوطه را فعال کنند.

گوگل که مدخل عظیم درآمدهای خود را ازطریق تبلیغات به مشت می آورد داخل سال ۲۰۱۶ اعلام کرده بود کروم هیچ گاه تبلیغات وب سایت ها را مسدود نخواهد کرد. با این حال اهالی مانتین ویو در سال ۲۰۱۸ از غرض خویشتن بازگشتند و نخستین اقدامات را برای مسدود کردن تبلیغات تو کروم عمل دادند. در آن سال اعلام شد مرورگر کروم تبلیغات وب سایت هایی را که حاوی تعداد زیاد اضافی بنر تبلیغاتی هستند مسدود می کند. مرورگر اج جدید مایکروسافت که با اتکا بر اتومبیل کرومیوم ساخته شده نیز برخی اقدامات در شالوده ی مسدود کردن تبلیغات مزاحم برداشته است.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی تو این بنیان دارید؟بیشتر بخوانید:مایکروسافت پیدایش اپلیکیشن بخاطر ویندوز 10 آرم را ساده تر می کنداندروید 11 بخاطر تلویزیون های هوشمند معرفی شدنسخه لینوکس مایکروسافت اج به زودی منتشر می شودتوییتر آزمایش پیام صوتی خصوصی را تو برنامه تلفن همراه خود آغاز می کنداپلیکیشن سامسونگ TV Plus بخاطر گوشی های گلکسی عرضه شد