اپل احتمالا به زودی بازاریابی محصولات را وارد وهله ای جدید می کند

ASGHAتوجهOOOON: مقاله ی پیش رو از زبان یکی از تحلیلگران رسانه ی سی نت با نام کریس متیشچک نوشته شده است و لزوما دیدگاه زومیت را منعکس نمی بطی ء

عقیده ای درمورد محصولات اپل بود دارد که می گوید این محصولات خودشان در نقش بازاریاب برای شریک شدن کوپرتینویی ظاهر می شوند. بخاطر سال های متمادی شماری از کارشناسان خبره اعتقاد داشته اند کالاهایی که اهالی کوپرتینو تولید می کنند کیفیت پایینی دارند؛ اما بازاریابی برای آن ها به شکلی هوشمندانه ادا می شود. این عقیده تا حد زیادی غیرمنطقی به رویت می رسد. خویشتن محصولات تولیدشده از سوی اپل نظیر آی مک، آیفون و آیپد تو نقش ابزاری بخاطر بازاریابی جلوه گر شده اند. این دستگاه ها توانسته اند در بنیان ی بازاریابی برای اپل، قدرتمندتر از هر تبلیغ دیگری ظاهر شوند.

امروزه تنوع بالایی از محصولات اپل را درون گیتی می بینید. محصولاتی که اپل تولید می درنگ همواره در سعی هستند خودشان را از بقیه جدا کنند و استایلی منحصربه بی نظیر داشته باشند. این موضوع امروزه نیز چاکری می کند. نگاهی به ایرپادز به شما می فهماند این هدفون توگوشی می تواند بهتر از هر اعلان دیگری نبوغ ها و ریختگی متفاوتش را به رخ بکشد. درواقع جالب است بدانید بسیاری از ویدئوهای تبلیغاتی ایرپادز ایده ی جالبی در بر نداشتند و چندان مورداستقبال قرار نگرفتند.

پس از مدت ها زمان حال سررشته های مبنی پیاده شدن ارائه ی هدفون دورگوشی از سوی اپل به زیادترین معادل امکان پذیر رسیده اند. منظورمان هدفون دورگوشی تحت برند بیتس نیست؛ بلکه درمورد محصولی دست افزار می زنیم که لوگوی اپل را یدک می کشد و به صورت عام توسط این شرکت توسعه داده شده است. هدفونی که جان پراسر، از افشاگران شناخته شده، از آن با صیت ایرپادز استودیو یاد می کند. برخی رسانه ها می گویند ایرپادز استودیو مجهز بوسیله توان های متنوعی است تا امتحان ی موسیقی گوش دادن را بسیار لذت پاره یواش.محصولات اپل خودشان درون نقش بازاریاب برای این همدستی ظاهر می شوند

گفته می شود ایرپادز استودیو مجهز بوسیله حسگرهایی خاص است که بوسیله لطف وجود آن ها اگر هدفون را از روی شنوایی خارج کنید و دور گردن صبر دهید، پخش موسیقی راکد می شود و اگر هدفون را مجددا روی شنوایی قرار دهید شاهد امتداد ی پخش موسیقی خواهید حیات.

ایرپادز استودیو نیز قرار است مجهز به قابلیتی دیگر باشد که با کاربرد از آن توانایی تشخیص شنوایی چپ و راست را خواهد داشت؛ بدین ترتیب هدفون خواهد توانست به شکلی خودکار کانال های صوتی را هدایت نرم. هدفون های دورگوشی امروزی دارای کانال های صوتی ثابت هستند؛ بااین حال ایرپادز استودیو را به هر سمتی که روی گوش فراغت دهید خودش را سازگار می درنگ. این یعنی عملا چیزی والا عنوان سَریِ مختص به گوش راست یا سَریِ مختص بوسیله گوش چپ در ایرپادز استودیو مطرح نمی شود. 

یکی از نکات جالب درمورد هدفون دورگوشی اپل به نام گذاری آن مربوط است. کاربران به طور معمول وقتی نام ایرپادز را می شنوند به یاد گجت های کوچکی می افتند که از یکدیگر جدا هستند. ایرپادز می تواند چه ارتباطی به یک هدفون دورگوشی مبصر داشته باشد که شدیدا احضار توجه می کند؟ بخاطر ادراک دلیل استفاده از این نام، باید به بررسی قواعد اشتهار گذاری اپل بپردازیم. قبول داریم که تعبیر ی «ایرپادز» باعث می شود محصولی کوچک و دوست داشتنی در ذهن کاربران تداعی شود. اما هوم پاد را در نظر بگیرید؛ صیت گذاری محصول به ضابطه ای است که شنیدنش ما را یاد محصولی کوچک نمی اندازد (مگر اینکه آن را با حد ی خانه مقایسه کنید!)، اما داخل هر صورت دوست داشتنی بودن آن در ذهن تداعی می شود. 

آیپاد را داخل دید بگیرید. آیپاد محصولی ارشد نبود، ولی نمی شد از آن بوسیله نشانی دستگاهی کوچک یاد کرد. تو روزهای نخست تولد آیپاد کاربران از اینکه چگونه دستگاهی داخل این ابعاد می تواند احصائیه درخورتوجهی از موسیقی ها را داخل خود جای دهد، شگفت خورده شده بودند. 

اهالی کوپرتینو طی سال های اخیر نشان داده اند که سعی می کنند در بسیاری از اوقات برای نام گذاری محصولات به قواعدی اختصاص پای سد باشند. اپل هر وهله از کلمه ی پاد (Pod) استفاده کند، بوسیله منظور تولید محصولی موسیقی محور است (برای نمونه  اِیرپادز،  ایِرپادز،  آیپاد و  هوم پاد را در دیدن بگیرید)؛ درواقع واژه ی پاد در سیاست های نام گذاری اپل، معادل موسیقی است. همچنین اپل هنگامی بوسیله مصرف از واژه ی ایر (Air) روی می آورد که در اثر تولید محصولی بی سیم باشد. با پهلو بی آرامی قرار دادن این ها، بوسیله نام ایرپادز استودیو می رسیم؛ نامی که می توانیم از آن به نشانی معرف نوعی دشت موسیقی محور بی سیم یاد کنیم. البته موردی نظیر Apple Podcast تا حدی قانون «پاد=موسیقی» را بطلان می نرم. اما این قانون در حالت کلی برای بسیاری از محصولات منیع است.  اپل نام هایی بخاطر محصولات برمی گزیند که حس عطا بوسیله کاربر منتقل می کند؛ حتی اگر در نگاه مطلع حساب دان به نظر نیایند

این موضوعات نشان می دهند اپل همواره مجاهدت می کند با اتکا به خشکی امدن گنجایش های رسا شناختی، صیت هایی را بخاطر محصولاتش برگزیند که دریافتن نواخت به کاربر منتقل می کنند، حتی اگر این نام ها تو نگاه نخست چندان حساب دان به رویت نیایند. این موضوع خودش پا بر جا ترین دلیل دلربایی بازاریابی است. اگر از دید منطق بوسیله مبحث بازاریابی بنگرید، تنها چیزی که مشهود می کنید یک سری شعار و نام نسبتا بی اساس است. اما طی بحث درمورد بازاریابی باید احساسات تان را نیز توقیف رخداد کنید. داخل همین ثانیه است که می توانید حس کنید تکنیک های بی عیب بازاریابی می توانند تا چه پیمانه روی مخاطب اثرگذار باشند. 

فهمیدن فلسلفه ی انتخاب معروفیت «ایرپادز استودیو» همچنین نمی تواند طرز کار باطراوت باشد. نباید برگزینی این نام را از دریچه ی منطق بنگریم. هدفون های معمولی سری ایرپادز در خیابان خواه هنگام پیشگاه در مجمع های ویدئویی، دلربایی زیادی دارند. هدفون های دورگوشی، بیشتر در استودیوها زیبا به دید می رسند. این عبارت ها را درکنار گفته های ارتفاع فراغت دهید تا بتوانید تا کمیت زیادی دلیل استفاده از اشتهار ایرپادز استودیو را درک کنید. گفته می شود ایرپادز استودیو اپل ۳۴۹ دلار قیمت دارد؛ بنابراین تمایل داریم کوپرتینویی ها وسواس اضافی روی طراحی معنوی آن بوسیله هزینه داده باشند تا ایرپادز استودیو حداقل ازلحاظ ظاهری محصولی پریمیوم تلقی شود. 

تمامی این ها نشان می دهند روند نام گذاری محصولات اپل، بسیار موشکافانه تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. قوانین صیت گذاری محصولات جدید واقعا عمیق و شمار شده هستند.

بااین حال مبحث یادشده بخاطر تمامی محصولات صدق نمی بطی ء. اگر هنگام سال های اخیر اعلام گوشی ها را به طور منظم دنبال کرده باشید، دوران معرفی آیفون XR را به خاطر دارید. به قفا شناساندن گوشی، بسیاری از افراد تئوری های متنوعی برای درایت اینکه دست افزار R R درون نام گوشی اپل چه معنایی دارد، مطرح. کردند بااین حال درنهایت فیل شیلر، امین مقام مبصر مقدر شدن بازاریابی جهانی اپل در مصاحبه ای اخبار کرد این حرف هیچ مفهوم خاصی.

ندارد دیدگاه شما  کاربران زومیت در این زمینه چیست؟بیشتر:بخوانید پاسخ اپل به فشارها علیه انحصارطلبی اپ استورآداپتور شارژ از قوطی مدل های ادیشن و هرمس اپل واچ نیز حذف شدشکایت صاحبان اپل واچ سری 3 از مشکلات متعدد WatchOS 7بازار رخت جانبی اپل ۱۹٫۹ میلیارد دلار مقدار داردمشکل ایمیل و مرورگر پیش تخیل داخل iOS 14 برطرف