منتقدان iOS 13 را بدافزاری تبلیغاتی می نامند

مصرف کننده هایی که هزینه های بیشتر از میانگین راسته را برای ورود به اکوسیستم اپل می پردازند، ورود به مجموعه ای حرفه ای را پیش بینی می کنند که تنها اپلیکیشن ها و سرویس های پیشرفته را بوسیله آن ها ارائه می یواش. البته وقتی سیستم عامل دستگاه گران نرخ آن ها بوسیله محلی برای فروش درخت سرو های دیگر تبدیل می شود، انتظارها دستخوش تحول می شوند. در همین رویکرد، کیفیت تجربه ی کاربری بخاطر بازشدن فضا برای تبلیغات بیشتر کاهش مشهود می کند.

گوشی آیفون را می قابلیت جریان درآمدی پا بر جا اپل دانست. کوپرتینویی ها ابد تلاش می کنند این محصول خود را به کالایی جذاب بخاطر افرادی تحول کنند که بوسیله تعاقب امتحان ی iOS برای عمر موبایلی خود هستند. آن ها در همین دست خط تصمیم گرفته اند گوشی ارزان قیمت تری به نام iPhone 9 یا iPhone SE 2 نمایش کنند که iOS را دردسترس کاربران بیشتری قرار خواهد داد. اپل امروز می داند فرصت پا بر جا رشد در سرویس ها بود دارد؛ زیرا سرو ها وسیله های هوشمند را کاربردی زیرفون و سرگرم کننده تر می کنند. تو فصل گذشته، کوپرتینویی ها از سرویس های خود تنها ۱۲ میلیارد دلار درآمد تصرف کرده اند که برابر با ۱۴ درصد از کل درآمد همدستی است.

استیو استرزا، مهراز سرویس تامبلر، باور دارد اپل برای درآمد از بخش سرویس ها به ثبت نام کاربران وفادار خویشتن داخل سرویس های اختصاصی اش اکتفا نمی نرم. اپل موزیک، اپل نیوز پلاس، اپل تی وی پلاس و اپل آرکید قضیه های درآمدی مناسبی برای این شکرت فراهم می کنند؛ اما استرزا می گوید آن ها برای افزایش درآمد به رویکردهای تهاجمی تبلیغاتی روی آورده اند. او اعتقاد دارد زمانی که کاربران iOS از درخت سرو های اختصاصی اپل استفاده نمی کند، تبلیغات کثرت با قاعده های تهاجمی برای او نمایش داده می شود؛ گویی ۴۸۰ میلیون کاربر درخت سرو های اختصاصی اشتراکی اپل برای آن ها کافی نیست.مقاله های مرتبط:مطالعه iOS 13iOS 13 با مشکلاتی جدی داخل زمینه مالتی تسکینگ روبه رو است

تبلیغات تو سرتاسر iOS 13 دیده می شوند و راهی همچنین برای مسدودکردن آن ها با مصرف از سیستم داخلی مسدودساز محتوای تبلیغاتی بود ندارد. استرزا با اشاره به این نکته می گوید اپلیکیشن های اختصاصی اپل در iOS همچون اپ استور و اپل موزیک به صورت مداوم اعلان درخت سرو های اشتراکی را نمایش می دهند؛ تا اینکه فداکار اوقات در پنل اعلان ها نیز تماشاگر نمایش تبلیغات متشابه خواهید وجود. کاربران iOS با تأیید نمایش تبلیغات برای سرو های اشتراکی، مزاحمت تبلیغ برای سرویس پولی آی کلاد را آزاردهنده تر از همه می دانند.

عرضه تبلیغات به کاربران سیستم عامل محدود به iOS نیست. مایکروسافت همچنین اخیرا استراتژی تبلیغاتی ای به کار پژمان است و بوسیله روزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰ را بوسیله دفعات برای کاربران ویندوز ۷ ارائه می دهد. حتی کاربرانی که ویندوز ۷ را با پرداخت نفقه ی تمام خریده اند، بازهم تبلیغات مذکور را مشاهده می کنند. ردموندی ها اعلان ارتقای ویندوز ۱۰ را با پوشش نکته و پیشنهاد نمایش می دهند که آن ها را بخاطر برخی کاربران تحمل پذیر می کند.تبلیغات متعدد بخاطر سرو های عمومی کیفیت امتحان ی کاربری iOS را کاهش می دهد

گزارش های وافر از کاربران iOS تأیید می درنگ تبلیغات اپل درون صفحه ی هوم و تب های موجود داخل اپلیکیشن هایی همچون اپل موزیک، تی وی پلاس، نیوز پلاس، والت و اپ استور نمایش داده می شود. روندی که کوپرتینویی ها در نسخه ی جدید جهیز عامل خویشتن در پیش گرفته اند، بوسیله نوعی آن را به بدافزار تبلیغاتی (Adware) مثل می کند. رویکرد کنونی کاملا درمقابل ادعای اپل فراغت می گیرد که قدیم توقع می نرم بهینه تجربه ی کاربری را برای مشتریانش به ارمغان می آورد.

اگر کاربر iOS درون منطقه ای بی جنبش باشد که از سرویس هایی همچون اپل تی وی پلاس پشتبیانی نمی کند، تبلیغ آن درخت سرو ها را درون اپلیکیشن های دیگر مشاهده نخواهد کرد. ظاهرا اپل پس از شناساندن و ارائه ی محتوای متاخر تو سرو های مذکور، روندهای تبلیغاتی را شدیدتر می کند؛ البته درنهایت ابد روی نفروختن داده ی کاربران تأکید می بطی ء.

این اولین مرتبه ای نیست که اپل به دلیل رویکردهای بحث برانگیز با انتقادهای شدید مواجه می شود؛ زیار سال گذشته مجبور شد الگوریتم ضربان وجوی اپ استور را تغییر دهد؛ چون اپلیکیشن های خویشتن اپل را داخل نتایج صدها واژه ی کلیدی تو رتبه های برتر فراغت می داد. البته اپل با حفظ موضع خویشتن مطالبه کرد دگرگونی در الگوریتم تصحیح محو و به نوعی بهینه سازی محسوب می شود. درنهایت، اگر انتقادها از روندهای تبلیغاتی انبازی ادامه برملا کند و سخت گیری شود، شاید نصیب «بهینه سازی» روندهای تبلیغاتی را نیز شاهد باشیم.بیشتر بخوانید:فاکسکان با کامل توان مبتلا تولید آیفون ۱۲ استاپلیکیشن های پولی اندروید و آیفون که امروز رایگان شده اند (۹ مهر)یوتیوب استعداد Community Contributions را حذف کرداندروید 12 فعالیت تیمار زمان فروشگاه های متفرقه را با گوگل پلی میسر تیز می کنداپلیکیشن های گرافیکی لینوکس به WSL ویندوز می آیند