اپل احتمالا به زودی بازاریابی محصولات را وارد مرحله ای جدید می بطی ء

ASGHAتوجهOOOON: مقاله ی پیش رو از اصطلاح یکی از تحلیلگران رسانه ی سی نت با نام کریس متیشچک نوشته شده است و لزوما دیدگاه زومیت را منعکس نمی درنگ

اعتقاد ای درمورد محصولات اپل وجود دارد که می گوید این محصولات خودشان در نقش بازاریاب برای شرکت کوپرتینویی پیدا می شوند. برای سال های متمادی شماری از کارشناسان خبره اعتقاد داشته اند کالاهایی که اهالی کوپرتینو تولید می کنند کیفیت پایینی دارند؛ اما بازاریابی بخاطر آن ها به شکلی هوشمندانه انجام می شود. این عقیده تا اندازه اضافی غیرمنطقی به رویت می رسد. خود محصولات تولیدشده از سوی اپل همانند آی مک، آیفون و آیپد داخل نقش ابزاری برای بازاریابی نمودار شده اند. این دستگاه ها توانسته اند تو بنیاد ی بازاریابی برای اپل، قدرتمندتر از هر تبلیغ دیگری ظاهر شوند.

امروزه تنوع بالایی از محصولات اپل را درون دنیا می بینید. محصولاتی که اپل تولید می بطی ء همواره در تلاش هستند خودشان را از بقیه جدا کنند و استایلی منحصربه فرد داشته باشند. این موضوع امروزه نیز چاکری می نرم. نگاهی به ایرپادز به شما می فهماند این هدفون توگوشی می تواند بهتر از هر اعلان دیگری استعداد ها و سبک متفاوتش را به صورت بکشد. درواقع جالب است بدانید بسیاری از ویدئوهای تبلیغاتی ایرپادز ایده ی جالبی در بر نداشتند و چندان مورداستقبال راحتی نگرفتند.

پس از مدت ها اکنون شایعه های مبنی بر ارائه ی هدفون دورگوشی از لفظ اپل بوسیله زیادترین وزن ممکن رسیده اند. منظورمان هدفون دورگوشی مافوق برند بیتس نیست؛ بلکه درمورد محصولی حرف می زنیم که لوگوی اپل را یدک می کشد و به صورت اختصاصی توسط این انبازی ترقی داده شده است. هدفونی که جان پراسر، از افشاگران شناخته شده، از آن با اشتهار ایرپادز استودیو یاد می کند. برخی رسانه ها می گویند ایرپادز استودیو مهیا بوسیله توان های متنوعی است تا تجربه ی موسیقی گوش دادن را زیاد کیف بخش کند.محصولات اپل خودشان تو نقش بازاریاب برای این شرکت ظاهر می شوند

گفته می شود ایرپادز استودیو مجهز به حسگرهایی ویژه است که بوسیله لطف حیات آن ها اگر هدفون را از روی گوش خارج کنید و دور گردن قرار دهید، پخش موسیقی متوقف می شود و اگر هدفون را مجددا روی گوش راحتی دهید تماشایی ادامه ی پخش موسیقی خواهید بود.

ایرپادز استودیو همچنین استراحت است فراهم بوسیله قابلیتی دیگر باشد که با مصرف از آن توانایی تشخیص گوش چپ و عبث را خواهد داشت؛ بدین ترتیب هدفون خواهد توانست به شکلی خودکار کانال های صوتی را هدایت یواش. هدفون های دورگوشی امروزی دارای کانال های صوتی مدلل هستند؛ بااین حال ایرپادز استودیو را به هر سمتی که روی گوش راحتی دهید خودش را سازگار می کند. این یعنی عملا چیزی دون نشانی سَریِ مختص به گوش ضایع یا سَریِ مختص بوسیله گوش چپ در ایرپادز استودیو مطرح نمی شود. 

یکی از نکات جالب درمورد هدفون دورگوشی اپل به معروفیت گذاری آن مربوط است. کاربران به طور متعارف وقتی صیت ایرپادز را می شنوند به یاد گجت های کوچکی می افتند که از یکدیگر جدا هستند. ایرپادز می تواند چه ارتباطی به یک هدفون دورگوشی بزرگ داشته باشد که شدیدا طلبیدن توجه می کند؟ بخاطر ادراک دلیل استفاده از این نام، باید به وارسی قواعد نام گذاری اپل بپردازیم. قبول داریم که واژه ی «ایرپادز» باعث می شود محصولی کوچک و دوست داشتنی داخل ذهن کاربران تداعی شود. اما هوم پاد را تو نظر بگیرید؛ نام گذاری دشت به شیوه ای است که شنیدنش ما را یاد محصولی کوچک نمی اندازد (مگر اینکه آن را با حد ی خانه مقایسه کنید!)، اما در هر صورت شناخت داشتنی وجود داشتن آن در ذهن تداعی می شود. 

آیپاد را تو دید بگیرید. آیپاد محصولی بزرگ نبود، ولی نمی شد از آن بوسیله نشانی دستگاهی کوچک یاد کرد. در روزهای نخست تولد آیپاد کاربران از اینکه چگونه دستگاهی داخل این ابعاد می تواند شمار درخورتوجهی از موسیقی ها را درون خویشتن جای دهد، شگفت زده شده بودند. 

اهالی کوپرتینو طی سال های اخیر علامت داده اند که سعی می کنند در بسیاری از اوقات برای شهرت گذاری محصولات به قواعدی اختصاص پای بند باشند. اپل هر بار از واژه ی پاد (Pod) استفاده کند، به عزیمت تولید محصولی موسیقی محور است (برای مدل  اِیرپادز،  ایِرپادز،  آیپاد و  هوم پاد را در دیدن بگیرید)؛ درواقع واژه ی پاد در محاکمه های شهرت گذاری اپل، معادل موسیقی است. نیز اپل هنگامی به استفاده از کلمه ی ایر (Air) روی می آورد که در پی تولید محصولی بی سیم باشد. با بر اندوه صبر دادن این ها، به نام ایرپادز استودیو می رسیم؛ نامی که می توانیم از آن به عنوان معرف نوعی محصول موسیقی پایه بی سیم یاد کنیم. البته موردی همانند Apple Podcast تا حدی قانون «پاد=موسیقی» را بطلان می کند. اما این قانون در حالت کلی برای بسیاری از محصولات برقرار است.  اپل نام هایی برای محصولات برمی گزیند که حساسیت خوبی به کاربر منتقل می کند؛ حتی اگر در نگاه اول منطقی بوسیله نظر نیایند

این موضوعات مدال می دهند اپل هموار تقلا می بطی ء با اتکا کنار جنبه های فصیح شناختی، نام هایی را برای محصولاتش برگزیند که دریافتن خوبی بوسیله کاربر نقل مکان می کنند، حتی چنانچه این نام ها در نگاه اول چندان منطقی به دید نیایند. این موضوع خودش اصلی ترین دلیل جذابیت بازاریابی است. اگر از دیدن منطق بوسیله مبحث بازاریابی بنگرید، تنها چیزی که معلوم می کنید یک سری هدف و نام نسبتا بی اساس است. اما هنگام مذاکره درمورد بازاریابی باید احساسات تان را نیز درگیر ماجرا کنید. در همین لحظه است که می توانید درک کنید تکنیک های صحیح بازاریابی می توانند تا چه حد روی مخاطب اثرگذار باشند. 

فهمیدن فلسلفه ی انتخاب اشتهار «ایرپادز استودیو» نیز نمی تواند کاری ابکی باشد. نباید انتخاب این شهرت را از دریچه ی منطق بنگریم. هدفون های معمولی سری ایرپادز تو خیابان یا خلال حضور تو کنفرانس های ویدئویی، جذابیت زیادی دارند. هدفون های دورگوشی، بیشتر در استودیوها زیبا به دید می رسند. این عبارت ها را درکنار گفته های بلندی قرار دهید تا بتوانید تا حد زیادی برهان استفاده از اشتهار ایرپادز استودیو را دریافتن کنید. گفته می شود ایرپادز استودیو اپل ۳۴۹ دلار نرخ دارد؛ بنابراین انتظار داریم کوپرتینویی ها وسواس یدکی روی طراحی ظاهری آن بوسیله هزینه داده باشند تا ایرپادز استودیو حداقل ازلحاظ قشری محصولی پریمیوم تلقی شود. 

تمامی این ها نشان می دهند سیلان معروفیت گذاری محصولات اپل، بسیار موشکافانه نمدار از آن چیزی است که فکرش را می کنید. قوانین نام گذاری محصولات جدید واقعا عمیق و شمار شده هستند.

بااین حال مبحث یادشده برای تمامی محصولات صدق نمی کند. اگر هنگام سال های اخیر اخبار گوشی ها را بوسیله طور منظم دنبال کرده باشید، دوران معرفی کردن آیفون XR را به تفکر دارید. به پشت معرفی گوشی، بسیاری از افراد تئوری های متنوعی بخاطر فهمیدن اینکه حرف R R در اشتهار گوشی اپل چه معنایی دارد، مطرح. کردند بااین حال درنهایت فیل شیلر، مقاوم مقام ارشد بخش بازاریابی جهانی اپل در مصاحبه ای اعلام کرد این دست افزار هیچگاه مفهوم خاصی.

ندارد دیدگاه شما  کاربران زومیت در این بنیان چیست؟بیشتر:بخوانید فیلمبردار نم اسکار از مزیت های دوربین آیفون ۱۲ پرو اپل می گویدایرپادز استودیو سال آینده راهی میدان می شودبنچمارک آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو در وبسایت AnTuTu منتشر شدمقدار رم آیفون ۱۲ چقدر است؟حذف شارژر و ایرباد از جعبه های آیفون؛ دغدغه ی محیط زیستی اپل یا تصمیمی