شیائومی با گذر از اپل، سومین تولیدکننده مبصر گوشی درون جهان شد

گزارش های منتشرشده ازسوی مؤسسه های پژوهشی آی دی سی (IDC) و کانترپوینت (Counterpoint) و کانالیس (Canalys) اعلام می کنند سامسونگ توانسته است در سه ماهه ی سوم سال ۲۰۲۰ به ارشد ترین تولیدکننده ی گوشی های هوشمند تو دنیا تحول شود، یعنی یک فصل پس از باخت این جایگاه به هواوی.

گزارش تحلیلی مؤسسه های آی دی سی و کانترپوینت و کانالیس درحالی منتشر می شود که طبق جدیدترین گزارش مالی رسمی سامسونگ، این انبازی موفق شده در فصل سوم ۲۰۲۰ زیادترین درآمد فصلی خویشتن را تصرف کند و رکورد جدیدی به ثبت برساند. سامسونگ می گوید افزایش رک توقع بخاطر گوشی های هوشمند یکی از دلایل مهم کسب درآمد رکوردشکن توسط این باهم اتحاد کردن تو سه ماهه ی موردبحث بوده است.

سه ماه پیش، هواوی برای اولین وعده در تاریخ فعالیتش چیره شد لقب بزرگ ترین تولیدکننده ی گوشی های هوشمند داخل دنیا را از نگاه مؤسسه های پژوهشی، از آن خود کند. یکی از دلایل اصلی تبدیل شدن هواوی بوسیله بزرگ ترین تولیدکننده ی گوشی، تقاضای بسیار زیادی بخاطر محصولات این شرکت در راسته بزرگ چین وجود. در آن دوران تو دیگر نقاط دنیا تماشاچی اعمال قوانینی رقیق گیرانه بخاطر تعطیلی فروشگاه ها به دلیل دنیاگیری ویروس کرونا بودیم، اما اکثر فروشگاه های چین بوسیله حالت عادی بازگشته بودند و فرایند خرید با قدرت ردیابی می شد.

کنار ماخذ داده های به دست آمده توسط کانترپوینت، تعداد گوشی های عرضه شده توسط هواوی در سه ماهه ی سوم امسال با هبوط هفت درصدی فصلی و افت ۲۴ درصدی سالانه مواجه شده است. در همین بازه ی زمانی، سامسونگ توانسته است نسبت به سه ماهه ی دوم سال ۲۰۲۰ به میزان ۴۷ درصد گوشی بیشتری به بازار عرضه کند. شیائومی در سه گانه ماهه ی سوم امسال ۴۶ درصد گوشی بیشتر نسبت بوسیله بازه ی زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹ عرضه کرده است

بخاطر نخستین کود در چند سال اخیر، شیائومی توانست به جمع سه گانه مشارکت ارشد تولیدکننده ی گوشی درون گیتی بپیوندد و جای اپل را بگیرد. رشد سالانه ی ۴۶ درصدی ارائه ی محصولات شیائومی به بازار باعث شد این شریک شدن چینی بتواند بخاطر بدوی وعده در تاریخ فعالیت خود، از اپل عبور کند.

در سه ماهه ی سوم ۲۰۲۰ که بازه ی جولای تا سپتامبر (اواسط خرداد تا اواسط نرمی ۱۳۹۹) را دربرگیرنده می شود، تعداد وسیله هایی که اپل بوسیله میدان نمایش کرد بوسیله میزان هفت درصد به صورت سالانه کاهش یافت. یکی از دلایل بسیار اساسی کمبود عرضه ی گوشی های اپل، تأخیر در معرفی و ارائه ی گوشی های سری آیفون ۱۲بود. گوشی های جدید قوم ی آیفون همواره در شهریور معرفی می شوند و حدودا یک هفته بعد به میدان می آیند، ولی امسال به برهان دنیاگیری ویروس کرونا شرایط متفاوت بود.

از بین چهار گوشی شناساندن شده توسط اپل، فعلا دو گوشی به راسته ارائه شده اند و مقابل اعلام رسمی در آینده ای نزدیکآیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس (Apple iPhone 12 Pro Max) نیز به راسته خواهند آمد. مقاله های مرتبط:عملکرد بسیار خوب سامسونگ در سه گانه ماهه سوم سالبازار هندوستان درون تسخیر شیائومی

پنجمین، ششمین و هفتمین جایگاه در بین بزرگ ترین شرکت های تولیدکننده ی گوشی هوشمند به برندهای اوپو و ویوو و ریلمی که همه دامن مالکیت BBK Electronics هستند تعلق گرفت. کانترپوینت اوپو را در ایستگاه پنجم استراحت داده است، این درحالی است که درون گزارش آی دی سی و کانالیس جایگاه پنجم به ویوو اختصاص دارد.

همگی ی سه مؤسسه ی پژوهشی آی دی سی و کانترپوینت و کانالیس موافقت نظر دارند که خرید سه شرکت ویوو و اوپو و ریلمی به غم نزدیک بوده است. چنانچه معامله گوشی های سه برند اوپو و ریلمی و ویوو را درون سه ماهه ی سومین ۲۰۲۰ با یکدیگر جمع کنیم، مجموع خرید به سامسونگ در جایگاه مقدمه نزدیک می شود و حتی هواوی را غم پشت شیوه می گذارد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی گزارش آی دی سی و کانترپوینت و کانالیس چیست؟بیشتر بخوانید:آنر ۱۰ ایکس لایت با دوربین چهارگانه و ارزش ۲۱۳ دلار شناساندن شدرندر های جدید گلکسی اس 21 حسگر جدیدی را نشان می دهندال جی K92 با پشتیبانی از 5G و قیمت ۳۵۰ دلار شناساندن شدپتنت متاخر اپل به صدای پیشرفته هدست های VR رمز دارداپل استارتاپ جدیدی در مرزوبوم ادراک قلابی تصاحب کرده است