|  | 

سرگرمی و تفریحی

پیدا شدن جسد نوزاد در یخچال معمولی بیمارستان!

img-responsive

پیدا شدن جسد نوزاد در یخچال معمولی بیمارستان!

پیدا شدن جسد نوزاد در یخچال معمولی بیمارستان!

کشف جسد نوزاد در یخچال معمولی بیمارستان باعث شوکه شدن یک خانواده شد. کلیپ جسد این نوزاد بسیار جنجال برانگیز شد.

شوکه شدن پدر جوان به دلیل مشاهده جسد نوزاد در یخچال

انتشار ویدئوی مربوط به نگهداری نوزاد در داخل طبقات یخچال معمولی در شبکه های اجتماعی، شهروندان اردنی را نیز مانند خانواده نوزاد شوکه کرد.
این ویدئو به دست “محمود الشیاب” وزیر بهداشت اردن نیز رسید به گونه ای که خانواده نوازد مرده که برای دیدن جسد در بیمارستانی خصوصی حاضر شده بودند با اقدام پرستار در بیرون آوردن نوزاد از یخچال معمولی مخصوص حفظ داروها غافلگیر شدند.

در این ویدئو صدای پدر شنیده می شود که این اقدام یعنی گذاشتن جسد کودکش با این روش را محکوم می کند و از پرستار می خواهد تا در مکان خود بایستد و وی از این صحنه فیلم بگیرد، سپس صدای پرستار شنیده می شود که می گوید خوب کجا بگذاریمش؟

این مساله از همان ابتدا یعنی شامگاه دوشنبه 17 ژوئیه 2017 که خانواده نوزاد به یکی از رسانه ها شکایت کردند ،رسانه ای شد.

خانواده نوزاد وی را داخل یخچالی معمولی در بخش  ( کودکان نارس یا زود رس ) دیدند.

خانواده نوزاد به نقل از مدیریت بیمارستان، اعلام کردند کاربرد این یخچال در بخش  برای حفظ اجساد نوزادان بوده است.

وزارت بهداشت اردن، نیزاستفاده از یخچال غذا برای چنین منظوری را به دلیل اختلاف و ویژگی های یخچال های عادی و یخچال های مخصوص حفظ اجساد مردگان، چندش آور دانست.

همچنین بخوانید : کشف جسد مدلینگ و بازیگر معروف داخل کمد اتاقش

درهمین حال وزارت بهداشت اردن، از تصمیم گیری برای تعطیل کردن بیمارستان در شامگاه 19 ژوئیه 2017 خبرداد.

“حاتم الازرعی ” سخنگوی رسانه ای وزارت بهداشت اردن در گفت وگو با پایگاه “هاف پست عربی” گفت :این حادثه خبر از اشکالات موجود در این بیمارستان می دهد زیرا یخچال برای حفظ اجساد مردگان ندارد مساله ای که پیش از این شهروندان بدان توجه نکرده بودند.

بر اساس گفته الازرعی اساسنامه اعطای مجوز بیمارستان ها مشروط بر تهیه یخچال هایی برای حفظ اجساد مردگان است اما بیمارستان مذکور پیش از صدور اساسنامه، سال 2014 مجوز دریافت کرد که بندهای متعلق به تهیه یخچال های حفظ اجساد مردگان در آن قید نشده بود.

وی افزود اساسنامه اعطای مجوز در سال 2014 اصلاح شد و شرط گذاشت یخچال برای حفظ اجساد بر اساس شرایط مشخصی تهیه شود و به همه بیمارستانها از جمله این بیمارستان، یک سال از زمان انتشار اساسنامه در جراید رسمی برای اصلاح شرایط شان فرصت داد، اما این بیمارستان حتی پس از 3 سال هیچ اقدامی در این زمینه نکرده است.

وی افزود این وزارت خانه تصمیم گرفت تا اصلاح شرایط این بیمارستان را تعطیل کند زیرا بر عهده خود بیمارستان است و در صورت اقدام، درمان بیماران موجود ادامه خواهد داشت اما بیمار جدیدی پذیرش نخواهد شد.

سخنگوی رسانه ای وزارت بهداشت اردن در خصوص حقوق خانواده این نوزاد گفت:این مساله بر عهده خانواده است که ازبیمارستان شکایت کند و هیچ ارتباطی به وزارت خانه ندارد، زیرا کمیته ویژه بیمارستان ها براساس اساسنامه صدور مجوز این بیمارستان را تعطیل کرد و حق کودک نیز شخصی است و به خانواده وی بازمی گردد.

کشف جسد نوزاد داخل یخچال معمولی در بیمارستان!

نوشته اولین بار در پدیدار شد.

پیدا شدن جسد نوزاد در یخچال معمولی بیمارستان!

%d9%be%db%8c%d8%af%d8%a7-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%ac%d8%b3%d8%af-%d9%86%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%b1-%db%8c%d8%ae%da%86%d8%a7%d9%84-%d9%85%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%84%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7

ABOUT THE AUTHOR